REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Koronawirus dotarł do więzienia powiatu Cook

Koronawirus dotarł do więzienia powiatu Cook

-

Co najmniej trzy przypadki koronawirusa zdiagnozowano do wtorku wśród osadzonych w powiatowym zakładzie karnym. Zachorował również drugi oficer służby więziennej.

Według biura szeryfa powiatu Cook, trzeci chory to 47-letni więzień przetrzymywany od października 2018 roku za włamanie. W środę przebywał w szpitalu. Dzień wcześniej potwierdzono koronawirusa u 18-letniego i 42-letniego więźnia.

REKLAMA

Łącznie do wtorku 24 marca w powiatowym więzieniu przetestowano 28 osadzonych, u których zaobserwowano objawy podobne do grypowych. Trzy testy dały pozytywny wynik, jeden był negatywny. W środę oczekiwano na wyniki 24 pozostałych.

Koronawirusa stwierdzono również do środy u dwóch funkcjonariuszy służby więziennej.

O wypuszczenie na wolność więźniów szczególnie narażonych na zakażenie koronawirusem apelują od tygodnia obrońcy publiczni, wspólnoty wyznaniowe oraz szeryf powiatu Cook Tom Dart.

Do tej pory sądy wydały nakazy wypuszczenia na wolność około stu więźniów uznanych za najbardziej narażonych na zachorowanie na COVID-19. Zdaniem szeryfa Darta, to zdecydowanie za mało.

W Cook County Jail codziennie znajduje się około 6,5 tys. więźniów.

(jm)

1 KOMENTARZ

  1. Jasne. Niech wypuszczają przestępców z uwagi na zagrożenie koronowirusem, to takiego wirusa będą mieli co kilka lat. Każdy bandzior będzie trzymał w zapasie fiolkę i w razie wpadki uwolni wirusa w tym, czy innym więzieniu…

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks