REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Kontrowersyjny pomysł utworzenia superagencji

Kontrowersyjny pomysł utworzenia superagencji

-

Dyrektor Regional Transportation Authority określił pomysł zamknięcia przedsiębiorstw komunikacji publicznej RTA, CTA, Metra i Pace i stworzenia superagencji jako “nieudany od samego początku”. Przyznał, iż propozycja ma niewielkie poparcie polityczne.

super-agencja-komunikacji
fot.Steven Vance/Flickr/Joe Ravi/Kelly Martin/Wikipedia/rtachicago.com

John Gates Jr. zastrzega się, że są to jedynie jego “osobiste wnioski” odnoszące się do zaleceń gubernatorskiej grupy zadaniowej, nad którymi głosowanie odbędzie się pod koniec miesiąca.

Gubernator Pat Quinn powołał do życia grupę zadaniową Northeastern Illinois Public Transit Taskforce, by do 31 marca przedstawiła plan poprawy operatywności działania RTA i trzech pozostałych przedsiębiorstw komunikacyjnych. Gubernator sprawuje kontrolę nad budżetami tych agencji.

Członkowie grupy zdecydowanie zalecają likwidację RTA i połączenie CTA, Metra i Pace w superagencję.  Takie rozwiązanie ma pozwolić na lepsze planowanie finansowania działalności agencji na poziomie regionalnym.

− Z ekonomicznego punktu widzenia rozwiązanie takie ma sens. Nie widzę jednak politycznego poparcia dla tej propozycji. Ani w regionie, ani w Springfield − powiedział Gates Jr.

Z danych RTA wynika, że efektywność chicagowskiego systemu transportu publicznego jest największa spośród 10 wiodących systemów w kraju. Chicago ma najniższe koszty operacyjne każdej przejechanej mili. Zajmuje natomiast trzecią od końca pozycję pod względem zużycia taboru.

(ak)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks