REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Kontrowersyjne poparcie dla Emanuela

Kontrowersyjne poparcie dla Emanuela

-

Pomimo różnych zastrzeżeń do burmistrza Rahma Emanuela trzy główne gazety chicagowskie − “Chicago Tribune”, “Chicago Sun-Times” i “Crain’s Chicago Business” − udzieliły mu oficjalnego poparcia w wyborach. Jego starania o reelekcję aprobują też prominentni politycy.

Lokalne dzienniki uznały Emanuela za najlepszego i najbardziej kwalifikującego się na najwyższy urząd w mieście kandydata.

REKLAMA

Zdaniem gazet, pozostałych ośmiu rywali Emanuela nie przedstawiło dobrych, szczegółowych programów wyborczych, a tylko ogólnikowe plany, na dodatek trudne do zrealizowania w aktualnej chicagowskiej rzeczywistości.

Jak stwierdziły, pod rządami Emanuela Chicago zmierza we właściwym kierunku, zwłaszcza w sferze finansowej i pod względem rozwoju infrastruktury.

Dzienniki stwierdzają też, że największym wyzwaniem dla burmistrza są deficyt w funduszach emerytalnych pracowników miasta oraz walka z przestępczością.

Gazeta “Crain’s Chicago Business” odnosi się krytycznie do zamknięcia przez Emanuela pięćdziesięciu szkół, nazywając to posunięcie “katastrofalnym”. Jednak nie przeszkadza jej to w wystosowaniu oficjalnej rekomendacji wyborczej.

“Chicago Sun-Times” uważa, iż Emanuel powinien postarać się o miejsca pracy i inwestycje w dzielnicach poza śródmieściem. “Chicago Tribune” gani włodarza miasta za trudności, jakie napotyka w uzyskiwaniu informacji od jego administracji.

Rekomendacja “Chicago Tribune” dla Emanuela stanowi największą niespodziankę, ponieważ została wystosowana w kilka dni po tym, jak gazeta niemal oskarżyła burmistrza o korupcję, gdy opublikowała artykuł demaskujący mechanizmy zbierania przez niego funduszy wyborczych wśród zamożnych dawców, z których wielu realizuje intratne kontrakty miejskie lub otrzymało ważne stanowiska w mieście. Po ukazaniu się publikacji Emanuel zaprzeczył kategorycznie istnieniu takich zależności.

Swe poparcie dla Emanuela zadeklarowali także prominentni politycy − sam prezydent Barack Obama, który jest chicagowianinem oraz senator Richard Durbin i kongresmen Luis Gutierrez.

Przypomnijmy, że Emanuel prowadzi w sondażach wyborczych, choć przewaga, jaką ma nad rywalami, jest zbyt mała, by mógł wygrać w pierwszej turze i uniknąć dogrywki.

Dziś odbywa się ostatnia debata głównych kandydatów na burmistrza. Początek o godz. 18.00. Transmisję na żywo z debaty zapowiedziała m.in. telewizja CBS2.

Wybory municypalne w Chicago odbędę się 24 lutego, ale już rozpoczęło się wczesne głosowanie, które potrwa do 21 lutego.

(ao)

 

fot.Justin Lane/EPA/Dariusz Lachowski/Wikipedia

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks