REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoKontrowersyjne automaty do gry w Illinois

Kontrowersyjne automaty do gry w Illinois

-

Już przed laty ustawodawcy Illinois obiecywali usunięcie automatów do gry w pokera, które przynosiły nieopodatkowane wygrane klientom barów i tawern w całym stanie. W zamian zalegalizowali automaty do gry, które przysparzają stanowi podatków i  i są ściśle kontrolowane.

maszyna do gier
fot.Jeff Kubina/Wikipedia

Politycy stanowi w tym roku wprowadzili do istniejących przepisów jednozdaniową poprawkę pozwalającą instalować automaty do gry zwane ” kioskami z kuponami” nie tylko w Chicago, ale nawet na tych przedmieściach, gdzie obowiązuje zakaz uprawiania gier hazardowych.

REKLAMA

W kilku miejscach  metropolii już stoją automaty pozwalające na uprawianie hazardu za gotówkę i wypłacające wygrane w postaci kuponów. Agencje ds. hazardu sprawują nad nimi tylko niewielką kontrolę.

Właściciele automatów zapewniają, że „kioski” są zupełnie legalne, gdyż grać można bezpłatnie, a ewentualne wygrane to kupony, które można realizować w sieci. Zasadami gry przypominają zgodne z prawem loterie, w rodzaju Monopoly Game dostępnej w restauracjach McDonald’s.

Illinois Gaming Board wydała tymczasem opinię uznającą „kioski” za nielegalne, a rzecznik chicagowskiej komisji dodał, że członkowie komisji: „aktywnie przyglądają się tej kwestii”.

Organizacje walczące z przestępczością ostrzegają, że „kioski” przyczyniają się do rozwoju takiego przemysłu hazardowego , który pozwala na uzyskiwanie milionowych wygranych bez opodatkowania i bez żadnej kontroli ze strony stanowego rządu.

(ak)

REKLAMA

2097989946 views

REKLAMA

REKLAMA

2097990179 views

REKLAMA

2099786571 views

REKLAMA

2097990322 views

REKLAMA

2097990423 views

REKLAMA

2097990533 views