REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Kontrowersje wokół alkoholu w proszku

Kontrowersje wokół alkoholu w proszku

-

Nie trafił jeszcze do sprzedaży, a już budzi kontrowersje. Wiele wskazuje na to, że palkohol – alkohol w proszku nie będzie legalny w Illinois.

Palkohol to proszek w saszetkach, który po zmieszaniu z wodą zmienia się w alkoholowego drinka. Jedna porcja proszku odpowiada jednemu kieliszkowi alkoholu. Producenci zadbali o mnogość smaków i rodzajów. Produkt nie spotkał się jednak z przychylnością instytucji stojących na straży zdrowia publicznego.

REKLAMA

– Nie ma żadnych regulacji dotyczących tego produktu, co powinno być sygnałem ostrzegawczym dla jego konsumentów – powiedział reporterowi NBC5 George Koob, dyrektor Państwowego Instytutu ds. Alkoholizmu (National Institute on Alcohol Abuse and Alcoholism). Przedstawiciele Departamentu Zdrowia martwią się o to, że wpuszczenie palkoholu na rynek ułatwi dostęp do alkoholu osobom niepełnoletnim.  Sproszkowane procenty byłyby również łatwe do wniesienia na imprezy sportowe lub do pracy.

Illinois dołączyło właśnie do stanów, które mają prawne wątpliwości co do wprowadzenia palkoholu do sprzedaży. W stanach Alaska, Luizjana, Karolina Południowa i Vermont sprzedaż alkoholu w proszku została już zakazana.

(gd)

fot.Jing/pixabay.com

1 KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks