REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Kontrola w stanowych szpitalach dla weteranów

Kontrola w stanowych szpitalach dla weteranów

-

Federalni kontrolerzy niespodziewanie złożyli wizytę w szpitalu dla weteranów w Hines koło Chicago w związku z prasowymi doniesieniami o sfałszowanych raportach dotyczących zabiegów medycznych wykonywanych u pacjentów. Ile w tym prawdy? Jeszcze nie wiadomo.

Senator Mark Kirk podczas odwiedzin w Edward Hines, Jr. VA Hospital w 2013 roku fot.www.kirk.senate.gov
Senator Mark Kirk podczas odwiedzin w Edward Hines, Jr. VA Hospital w 2013 roku fot.www.kirk.senate.gov

REKLAMA

Wiadomość o  tej wizycie skłoniła senatora z Illinois, republikanina Marka Kirka do wezwania inspektora generalnego ds. weteranów, by przeprowadził kontrole we wszystkich szpitalach dla weteranów w całym Illinois. Sugestie prasy senator uznał za wiarygodne i sam sugerował, że postępowanie pracowników szpitali mogą być krzywdzące dla pacjentów. W rozmowie telefonicznej z “Chicago Sun-Times” Kirk oświadczył, że zrobi wszystko, by starczyło funduszy na inspekcje w Illinois.

Po doniesieniach o tajnych listach pacjentów w szpitalu dla weteranów w Phoenix w Arizonie, gdzie z powodu opóźnień w leczeniu dochodziło rzekomo do poważniejszych stanów chorobowych, a nawet śmierci, wzrosły podejrzenia wobec innych instytucji medycznych świadczących usługi dla weteranów. Choć nie ma jeszcze dowodów potwierdzających te zarzuty, to już politycy wzywają szefa Departamentu ds. Weteranów Erica  Shinseki do ustąpienia ze stanowiska i powołują kongresowe komisje do zbadania “afery”.  (eg)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Obraźliwe słowo

Po linie na randkę

Śmierć przyszła nocą

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks