REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Kontrola pasażerów na koronawirusa na O’Hare

Kontrola pasażerów na koronawirusa na O’Hare

-

Pasażerowie podróżujący z Wuhan w Chinach, regionu dotkniętego nowym wirusem, wywołującym potencjalnie śmiertelne zapalenie płuc, przechodzą na lotnisku O’Hare kontrolę stanu ich zdrowia. Pierwszy przypadek zachorowania w wyniku koronawirusa w Stanach Zjednoczonych potwierdzono w stanie Waszyngton.

W ubiegłym tygodniu podobne kroki zapobiegawcze podjęto na trzech innych amerykańskich lotniskach: nowojorskim JFK i dwóch w Kalifornii – w Los Angeles i San Francisco. Centrum Kontroli i Prewencji Chorób Zakaźnych (CDC) we wtorek dołączyło do tej listy międzynarodowy port lotniczy O’Hare. Lotnisko w Atlancie ma także wprowadzić podobne kontrole podróżnych do końca tygodnia.

REKLAMA

2147483647 clicks

Wszyscy podróżujący do Stanów Zjednoczonych z Wuhan w środkowych Chinach, gdzie potwierdzono nowego koronawirusa, będą właśnie kierowani do tych pięciu portów lotniczych. Mierzona jest temperatura, a pasażerowie gorączkujący są obejmowani tymczasową kwarantanną.

Liczba ofiar śmiertelnych nowego koronawirusa wzrosła 22 stycznia do 17 – poinformowała tego dnia chińska telewizja publiczna. Według władz dotychczas potwierdzono 444 przypadki zarażenia nową, groźną chorobą. Poza Chinami koronawirus został już wykryty również w Tajlandii, Japonii, Korei Południowej, Hongkongu.

Pierwszym wykrytym w Stanach Zjednoczonych nosicielem niebezpiecznego koronawirusa jest zamieszkały w powiecie Snohomish w stanie Waszyngton trzydziestokilkuletni mężczyzna, który w ubiegłym tygodniu powrócił z podróży z chińskiego Wuhanu. Po pomoc lekarską zgłosił się w ubiegłą niedzielę w związku z objawami chorobowymi. Przebywa obecnie w szpitalu w Everett koło Seattle, a jego stan jest dobry.

Objawy choroby obejmują gorączkę, dreszcze, bóle mięśniowe, katar, kaszel i duszności. Badania RTG klatki piersiowej u chorych wykazały typowe cechy wirusowego zapalenia płuc z rozlanymi obustronnymi naciekami.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), jak i chińska służba zdrowia potwierdziły, że wywołująca zapalenie płuc nowa odmiana koronawirusa podobna do SARS może się rozprzestrzeniać między ludźmi.

Kolejnym krajem, w którym pojawiło się podejrzenie o zarażenie koronawirusem, jest Meksyk. W środę prezydent tego kraju Andres Manuel Lopez Obrador poinformował, że badany jest jeden potencjalny przypadek nowego wirusa w północnym stanie Tamaulipas.

Nie ma wciąż pewności, w jaki sposób doszło do wybuchu epidemii. Chińskie władze sanitarne podejrzewają, że koronawirus przeskoczył na ludzi od zwierząt. Za najbardziej prawdopodobne miejsce zakażenie wskazuje się targ owocami morza w Wuhan.

(tos, PAP)

REKLAMA

2131934646 views

REKLAMA

REKLAMA

2131934659 views

REKLAMA

REKLAMA

2133730979 views

REKLAMA

2131934669 views

REKLAMA

2131934672 views

REKLAMA

2131934676 views