REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Kontaktowy futbol nie dla dzieci?

Kontaktowy futbol nie dla dzieci?

-

EPA/LARRY W. SMITH

W parlamencie stanowym zaprezentowano projekt ustawy zakazującej dzieciom poniżej 12. roku życia gry w kontaktowy futbol. Zakaz ma ograniczyć ryzyko urazów głowy, prowadzących do poważnych powikłań neurologicznych.

REKLAMA

Projekt ustawy zakazującej dzieciom do lat 12 gry w kontaktową wersję futbolu amerykańskiego przedstawiła demokratyczna poseł stanowa Carol Sente. Pomysł poparła grupa byłych graczy zawodowej ligi futbolu amerykańskiego NFL oraz środowisko lekarskie. Zakaz miałby na celu zmniejszenie ryzyka urazów głowy, powstałych na skutek częstych i mocnych wstrząsów i uderzeń podczas meczów i treningów.

Proponowana ustawa nosi nazwę Dave Duerson Act, od nazwiska byłego gracza Chicago Bears, który popełnił samobójstwo w 2011 roku. Duerson cierpiał na chroniczną encefalopatię urazową (CTE) – chorobę neurologiczną mózgu powstałą na skutek częstych uderzeń w głowę.

Przeciwni zakazowi są przedstawiciele dziecięcych lig futbolowych, dla których ustawa godzi w podstawy narodowego sportu Amerykanów. Działacze dziecięcych i młodzieżowych organizacji futbolowych twierdzą, że ustawowe zakazywanie kontaktowego futbolu nie jest rozwiązaniem problemu bezpieczeństwa graczy, a o udziale dzieci w treningach i rozgrywkach powinni decydować ich rodzice.
(gd)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA