REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Konserwatywna republikanka startuje przeciwko Raunerowi

Konserwatywna republikanka startuje przeciwko Raunerowi

-

Jeanne Ives fot.Elect Jeanne Ives/Facebook

Republikańska posłanka stanowa Jeanne Ives oświadczyła, że zdecydowała się stanąć w szranki wyborcze z gubernatorem Brucem Raunerem, by zawalczyć o nominację partyjną. Konserwatywna polityk, rozczarowana liberalnymi posunięciami Raunera, wszczęła już formalne kroki mające na celu uzyskanie statusu kandydatki na liście GOP.

REKLAMA

W wywiadzie udzielonym telewizji WTTW 31 października, Ives oświadczyła, że już wycofała się ze starań o reelekcję na aktualnie sprawowany urząd posłanki i zaczęła gromadzić podpisy wyborców pod petycją upoważniającą do udziału w republikańskich prawyborach na gubernatora.

Jak podkreśliła, gdy tylko uzyska wymaganą liczbę sygnatariuszy i zostanie wpisana na listę kandydatów, jej kampania wyborcza nabierze szybkiego tempa. Ives musi uzyskać minimum 5 tys. podpisów do 4 grudnia.

Partnerem wyborczym Ives, czyli kandydatem na wicegubernatora, ma być były republikański poseł stanowy Rich Morthland z miejscowości Cordova.

Posłanka była namawiana do kandydowania na gubernatora przez konserwatywnych republikanów rozczarowanych zbyt liberalną ich zdaniem polityką Bruce’a Raunera.

Konserwatyści krytykują zwłaszcza ostatnie decyzje gubernatora Raunera, w tym podpisanie ustawy nadającej Illinois status stanu sanktuarium, chroniącego przed deportacją nieudokumentowanych imigrantów oraz uchwały zmieniającej zasady finansowania szkół publicznych w całym stanie. Czarę goryczy na prawicy przelało podpisanie przez Raunera ustawy podtrzymującej liberalne prawo aborcyjne.

Jeanne Ives – posłanka stanowa z Wheaton – będzie potrzebowała nie tylko wymaganej liczby podpisów pod petycją kandydacką, ale też funduszy wyborczych, by efektywnie konkurować z Raunerem, którego konto wyborcze przekroczyło już 70 mln dolarów. Na razie konserwatystka posiada ułamek tego, co ma Rauner – zaledwie 32 tys. dolarów.

Ives, matka pięciorga dzieci, jest weteranką sił zbrojnych USA i absolwentką prestiżowej West Point Military Academy.
(ao, gd)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks