REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoKoniec samodzielnego tankowania?

Koniec samodzielnego tankowania?

-

Posłanka stanowa chce, żeby kierowcy nie tankowali samodzielnie paliwa na stacjach benzynowych w Illinois. Twierdzi, że jest to kwestia bezpieczeństwa, ale zaproponowany przepis ma wielu przeciwników.

Chodzi dokładnie o ustawę o obsłudze stacji benzynowych, której projekt przewiduje następujący zapis: „Paliwo nie może być tankowane na stacji benzynowej w Illinois, chyba że jest pompowane przez obsługę stacji benzynowej”.

REKLAMA

Wnioskodawcą ustawy (HB 4571) jest Camille Lilly, demokratyczna posłanka stanowa z Oak Park.

Podobny przepis obowiązuje tylko w stanie New Jersey, a jeszcze dwa lata temu obowiązywał również w Oregonie.

Zarówno opinie kierowców, jak i właścicieli stacji benzynowych, są podzielone. Z jednej strony, wygodne jest po prostu podjechanie do dystrybutora, bez konieczności wysiadania, z drugiej – obsługa oraz pracownicy ochrony, których zatrudnienie zapowiadają właściciele stacji, generują dodatkowy koszt, który zostanie przerzucony na klientów w postaci podniesionej ceny paliwa.

Projekt ustawy znajduje się w Komisji regulaminowej Izby Reprezentantów Illinois. Zanim ustawa wejdzie w życie, musi zostać przegłosowana w Izbie i Senacie, i podpisana przez gubernatora. Jeżeli tak się stanie, regulacja ma szansę wejść w życie 1 stycznia 2021 roku.

(kk)

2 KOMENTARZE

  1. Wynika z tego, że wyborcy demokratów nie potrafią sami zatankować benzyny i potrzebują pomocy. Pani posłanka zapewne liczy na wzrost głosów wyborach za kolejne “ułatwienie” w życiu obywateli. Powinna jeszcze zaproponować powstanie związku zawodowego pracowników obługujących dystrybutory paliw, odpowiednie stawki godzinowe i plany emerytalne. Napewno uzyska w ten sposób dodatkowe głosy w wyborach. Na ruchliwych stacjach takich pracowników potrzeba będzie kilkunastu w godzinach szczytów.

  2. Przeciez sa w niektorych miejscach nawet w Chicago full services I na tej samej stacji self services ale to tylko dla wygody I osob niepelnosprawnych I kazdy klijent moze sie zdecydowac gdzie tankowac bo I ceny sa wyzsze jedynie gdzie obowiazuje tankowanie tylko przez pracownika stacji benzynowej to rejony rezerwatow indianskich ale to tylko dlatego ze ceny paliw sa inne dla Indian I pozostalych . jezeli cos takiego zostalo by wprowadzone w Illinois to ceny paliw “podskocza” nawet do 50C za gallon , wiec chyba Demokratom oto chodzi .

REKLAMA

2117614709 views

REKLAMA

2117614867 views

REKLAMA

REKLAMA

2119411230 views

REKLAMA

2117614959 views

REKLAMA

2117615034 views

REKLAMA

2117615110 views