REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Koniec poszukiwań Stacy Peterson?

Koniec poszukiwań Stacy Peterson?

-

Śledczy zamykają dochodzenie w sprawie zaginięcia Stacy Peterson, czwartej żony Drew Petersona, uznanego winnym zabójstwa trzeciej żony Kathleen Savio. Poszukiwania Stacy nie będą dłużej prowadzone, ponieważ brakuje świeżych tropów i poszlak, a dotychczasowe, które sprawdzono, okazały się fałszywe.

Stacy Peterson fot. arch. rodz.
Stacy Peterson fot. arch. rodz.

REKLAMA

Takich informacji udzieliło gazecie Chicago Sun-Times w ubiegłym tygodniu anonimowe źródło informacji w Policji Stanu Illinois, która ma jurysdykcję w sprawie zaginięcia kobiety.

Prokurator powiatu Will James Glasgow powiedział gazecie, że jeszcze zastanawia się nad kontynuowaniem dochodzenia i podkreślił, że w dalszym ciągu jest aktualna nagroda w wysokości 100 tys. dol. za informacje prowadzące do odnalezienia kobiety – żywej lub martwej.

Władze przypuszczają, że została zamordowana, a jej ciało ukryte. Drew Peterson był zawsze podejrzany o związek z zaginięciem Stacy, ale nigdy nie został o to formalnie oskarżony. Śledczy wielokrotnie podejmowali próby znalezienia ciała, ale wszystkie kończyły się niepowodzeniem.

Źródło informacji w Illinois State Police stwierdziły, że śledztwo w sprawie Stacy nie będzie kontynuowane ze względu na brak świeżych informacji. Dodatkowym argumentem przeciw dochodzeniu jest to, że Drew Peterson – były sierżant policji Bolingbrook – został skazany na 38 lat pozbawienia wolności za zamordowanie trzeciej żony Kathleen Savio. Jest to praktycznie wyrok dożywotni dla Petersona mającego 59 lat.

23-letnia Stacy Peterson zniknęła bez śladu w październiku 2007 r. pozostawiając dwoje małych dzieci – Anthony´ego i Lacy– ze związku z Drew. Od 6 lat rodzina i przyjaciele nie tracą nadziei na jej odnalezienie. Na specjalnie założonym portalu (www.searchingforstacypeterson.com) zbierają informacje dotyczące zaginięcia Stacy oraz fundusze na prowadzenie akcji.

(ao)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks