REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Koniec handlu kradzionymi komórkami?

Koniec handlu kradzionymi komórkami?

-

Burmistrz Rahm Emanuel chce rozprawić się ze złodziejami telefonów komórkowych. Mają temu służyć nowe przepisy miejskie uniemożliwiające sprzedaż kradzionych komórek w Chicago.

Emanuel zwrócił się do rady miejskiej, aby zatwierdziła rozporządzenie, które wymaga od dilerów komórek, by sprawdzali bazę danych skradzionych telefonów. Zgodnie z propozycją burmistrza firmy, które nie podporządkują się nowym przepisom, podlegać będą surowym karom, począwszy od utraty licencji na prowadzenie działalności gospodarczej, a skończywszy na konfiskacie towaru.

REKLAMA

W opinii Emanuela niedopuszczenie kradzionych komórek do sprzedaży położy kres napadom rabunkowym, których celem są smartfony. Tego rodzaju przestępstwo dotknęło samego burmistrza, gdy w 2014 r. jego syn został obrabowany z komórki, gdy spacerował przed domem rodzinnym w chicagowskim Ravenswood na północy miasta.

W zeszłym roku w Chicago skradzionych zostało około 14,5 tys. telefonów komórkowych. Zdaniem radnego Edwarda Burke’a nowe przepisy nie wyeliminują zupełnie napadów rabunkowych, których celem jest kradzież smartfonów, ponieważ złodzieje mogą upłynnić swe łupy poza Chicago. Jednak radny poparł nową regulację; według niego może ona przyczynić się do spadku liczby kradzieży.
(ao)

fot.Pexels.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA