REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoKongresmen Sean Casten poinformował o śmierci 17-letniej córki

Kongresmen Sean Casten poinformował o śmierci 17-letniej córki

-

Rodzina kongresmena z Illinois Seana Castena prosi o uszanowanie prywatności w związku z nagłą śmiercią w poniedziałek 17-letniej córki polityka. Sztab Castena zawiesił na czas nieokreślony emisję jego spotów wyborczych w stacjach telewizyjnych w Illinois. We wtorek nie było jeszcze wiadomo, co było przyczyną zgonu Gwen Casten.

„Dziś rano zmarła ukochana córka kongresmena Castena, Gwen (17 lat). Rodzina Castenów prosi o zachowanie prywatności. W tym trudnym czasie nie będziemy udzielać dalszych komentarzy” – poinformowało w poniedziałek wieczorem na jego koncie na Twitterze biuro kongresmena.

REKLAMA

Nie podano żadnych informacji dotyczących okoliczności i przyczyn śmierci 17-letniej Gwen Casten.

Policja z Downers Grove poinformowała, że około godz. 6:48 rano w poniedziałek otrzymała wezwanie do nieprzytomnej 17-latki w domu na przecznicy, gdzie mieszka kongresmen Casten. Ratownicy medyczni stwierdzili zgon nastolatki.

Koroner powiatu DuPage poinformował, że przyczyna zgonu 17-letniej kobiety jest ustalana.

Gwen Casten wystąpiła ostatnio w filmie wspierającym kampanię jej ojca w staraniach o trzecią kadencję w Kongresie USA. Demokrata w związku ze śmiercią córki do odwołania zawiesił wszystkie reklamy wyborcze w stacjach telewizyjnych.

W związku ze zmianą granic okręgów kongresowych w nadchodzących prawyborach Partii Demokratycznej rywalką Castena w jego 6. Okręgu jest kongresmenka USA Marie Newman i Charles Hughes. Newman, która przekazała kondolencje rodzinie, też zawiesiła wszystkie reklamy swojej kampanii.

Kongresmen Casten razem z żoną Karą miał dwie córki – wynika z biografii zamieszczonej na jego stronie jego kampanii. (https://castenforcongress.com/homepage/)

Demokrata był jednym z członków Izby Reprezentantów USA, którzy głosowali w ubiegłym tygodniu za przyjęciem pakietu ustaw zaostrzających prawo do posiadania broni palnej.

Gwen Casten – jak wynika z jej konta na Twitterze, była zaangażowana w działania na rzecz walki z przemocą z użyciem broni palnej. Pełniła funkcję wicedyrektor organizacji sobotniego marszu „March for Our Lives” w stanie Illinois.

Joanna Trzos
j.trzos@zwiazkowy.com

Reklama wyborcza, w której wystąpiły córki Castena:

REKLAMA

2105068941 views

REKLAMA

2105069174 views

REKLAMA

2106865566 views

REKLAMA

2105069317 views

REKLAMA

2105069417 views

REKLAMA

2105069526 views