REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Kongresman Lipinski ambasadorem USA w Watykanie?

Kongresman Lipinski ambasadorem USA w Watykanie?

-

Kongresman Dan Lipinski z Chicago jest wymieniany jako jeden z poważnych kandydatów na stanowisko ambasadora USA w Watykanie. Znany z dużej religijności i konserwatywnych poglądów w kwestii aborcji Demokrata cieszy się w Stolicy Apostolskiej dużą sympatią.

fot. Kongresman Dan Lipinski

REKLAMA

Informacje o tym, że reprezentujący na Kapitolu południowo-zachodnią cześć Chicago polityk, jest wymieniany jako kandydat na to prestiżowe stanowisko, podał w czwartek dziennik Chicago Tribune. Według gazety, wśród watykańskich oficjeli coraz głośniej dają słyszeć się głosy, że 46-letni kongresman z Chicago byłby mile widzianym ambasadorem Stanów Zjednoczonych w Stolicy Apostolskiej.

Dan Lipiński w ubiegłym roku gościł w Watykanie, jako członek międzynarodowej organizacji, skupiającej katolickich ustawodawców. Kongresman znany jest ze swej religijności, regularnego uczestnictwa w katolickich nabożeństwach i ostrego sprzeciwu wobec aborcji. Lipinski uważany jest za jednego z bardziej konserwatywnych Demokratów, a jego relacje z liberalnymi kolegami a partii bywają napięte.

Dan Lipinski przyznaje, że chociaż w sprawie ewentualnej nominacji na ambasadora nikt z Białego Domu ani Departamentu Stanu się z nim nie kontaktował, to jednak byłby zaszczycony taką propozycją i zapewne by ją przyjął.

Jeżeli spekulacje te okazałyby się prawdziwe i Dan Lipinski udałby się na placówkę dyplomatyczną do Watykanu, mieszkańcy południowo-zachodniej części Chicago stanęliby przed wyborem nowego kongresmana. Dan Lipinski w Kongresie zasiada od 10 lat.

mp

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks