REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Konfiskaty broni na przedmieściach Chicago

Konfiskaty broni na przedmieściach Chicago

-

Biuro szeryfa powiatu Cook skonfiskowało 200 sztuk broni pozostającej w rękach osób, którym z różnych względów odebrano prawo do jej posiadania. 

 fot. Internet Persona/Flickr
fot. Internet Persona/Flickr

REKLAMA

W pilotażowym programie wymierzonym w obywateli, którym zabrano karty identyfikacyjne posiadaczy broni (FOID), a którzy nie pozbyli się uzbrojenia, uczestniczyła niewielka grupa zadaniowa.

Szeryf powiatu Cook, Tom Dart, uważa, iż liczba skonfiskowanej broni świadczy, że system FOID w naszym powiecie nie spełnia oczekiwań, co może okazać się bardzo groźne dla otoczenia. Jako przykład przytoczył przypadek mężczyzny, któremu  z powodu choroby psychicznej odebrano pozwolenie (FOID), a mimo to trzymał w domu 35 sztuk broni.

“Niektórzy mają całe arsenały. Stara metoda grzecznego zwracania się z prośbą o zwrócenie kart jest nieskuteczna. Odebranie broni z rąk tych osób (psychicznie chorych, tych którzy popełnili przestępstwo od czasu uzyskania zezwolenia na broń oraz takich, na których złożono skargi − przyp. red.) zanim zrobią krzywdę innym lub sobie, jest rzeczą krytyczną” − uważa Dart.

Według gazety Chicago Sun-Times ponad 3 tys. mieszkańców powiatu Cook straciło przywilej posiadania broni. Podczas gdy chicagowska policja regularnie konfiskuje broń osób, którym odebrano FOID, na przedmieściach nie podejmowano dotychczas takich wysiłków.

Program spotkał się z krytyką konserwatystów, m.in. blogu InfoWars.com, który zwrócił uwagę, że konfiskaty dowodzą, iż “rejestracja broni nieuchronnie prowadzi do jej odebrania”.

Podobną jak w Chicago inicjatywę podjęła Kalifornia i Nowy Jork.   

(HP −eg)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks