REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoKomisarz Gordon wzywa do budowy centrum urazowego

Komisarz Gordon wzywa do budowy centrum urazowego

-

Reakcja po skargach na złą obsługę w szpitalu w Harvey

Komisarz 5. Dystryktu powiatu Cook  Monica Gordon wzywa do budowy centrum urazowego na południowych przedmieściach po skargach na słabą obsługę w Ingalls Memorial Hospital w Harvey.

REKLAMA

Gordon podkreśliła, że długi czas oczekiwania i braki personalne w szpitalu są wynikiem wzajemnie powiązanych dysproporcji „na zamieszkanych głównie przez afroamerykańską i latynoską społeczność południowych przedmieściach”, którymi należy się zająć. Nie wspomniała natomiast o tym, że z podobnymi problemami mają do czynienia nie tylko osoby z południa Chicago i południowych przedmieść, ale takżmieszkańcy „lepszych” rejonów aglomeracji. 

„Chcę, aby centrum urazowe zostało zbudowane na południowych przedmieściach, aby pacjenci nie musieli podróżować do oddalonych o wiele mil Christ Medical Center w Oak Lawn lub University of Chicago Medical Center na leczenie” – dodała.

W niedzielę Gordon spotkała się z kilkoma osobami, które twierdzą, że członkowie ich rodzin mieli niepokojące doświadczenia w Ingalls.

Early Walker, dyrektor grupy zapobiegania przemocy „I’m Telling, Don’t Shoot”, powiedział, że jego matka upadła w piątek na szkolnym parkingu w Harvey i po ponad trzydziestominutowym oczekiwania na karetkę, spędziła, pomimo krwawiącej rany głowy, kolejną godzinę na przyjęcie na oddział ratunkowy.

Walker opublikował swoją skargę w mediach społecznościowych i powiedział, że otrzymał wiele wiadomości od osób, które również zgłosiły złe doświadczenia w Ingalls.

Jednym z nich był Shavon Ingram, którego mający ponad 70 lat ojciec zasłabł na swoim podwórku. Mimo że gałąź drzewa spowodowała ranę kłutą z boku głowy, czekał godzinami, zanim udzielono mu pomocy.

University of Chicago Medicine nie odniosło się do skarg Walkera, powołując się na prywatność pacjentów. Przedstawiciele szpitali stwierdzili natomiast, że programy urazowe są kosztowną i wymagającą usługą publiczną, która musi być planowana i koordynowana przez władze stanowe i lokalne.

Ingalls był pierwszym szpitalem miejskim zakupionym w 2016 roku przez University of Chicago Medicine. System szpitalny uczelni podał w swoim rocznym raporcie, że zwiększyła ona swoje inwestycje w Ingalls Memorial w 2022 roku do prawie 100 milionów dolarów. Jest to o 13 procent więcej w stosunku do poprzedniego roku.

(DC)

REKLAMA

2094039102 views

REKLAMA

REKLAMA

2094039386 views

REKLAMA

2095835835 views

REKLAMA

2094039636 views

REKLAMA

2094039774 views

REKLAMA

2094039915 views