REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Kolejna fala upałów na środkowym zachodzie USA

Kolejna fala upałów na środkowym zachodzie USA

-

Kolejna fala upałów dokucza mieszkańcom środkowych stanów USA. Synoptycy ostrzegają, ż wysokie temperatury w połączeniu z wilgotnością powietrza będą bardzo niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Lokalne władze apelują, aby w miarę możliwości niedzielne popołudnie spędzić w klimatyzowanych pomieszczeniach.

fot. Stany środkowego zachodu zmagają się z kolejną fala upałów

Krajowe Centrom Meteorologiczne oficjalne ostrzeżenia przed niebezpiecznie wysokimi temperaturami wystosowało dla stanów Illinois, Wisconsin, Minnesota, Iowa, Missouri, Kansas, Nebraska, Oklahoma oraz Południowa i Północna Dakota. Synoptycy przewidują, że temperatury odczuwalne sięgną w niedzielę po południu 115 stopni Farenheita (46C). To fala największych upałów w ciągu ostatnich pięciu lat.

REKLAMA

W Chicago wystosowane zostało także ostrzeżenie o wysokim zanieczyszczeniu powietrza. Lokalne władze zalecają więc unikanie spędzania czasu na zewnątrz. Na tym jednak nie koniec. Wysokie temperatury utrzymywać się będą przez co najmniej kilka dni.

Lokalne władze ostrzegają przed upałami i radzą stosować się do kilku kluczowych wskazówek. Należy pić dużo niegazowanej wody, nosić przewiewne ubrania z naturalnych materiałów i unikać przebywania na dworze. Ci, którzy nie mają w swych domach klimatyzacji mogą skorzystać z tzw. cooling center, które zorganizowane są w bibliotekach, na posterunkach straży pożarnej i policji.

mp

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks