REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Kobieta z rzadką odmianą gruźlicy. Poszukiwane osoby z bliskiego kontaktu

Kobieta z rzadką odmianą gruźlicy. Poszukiwane osoby z bliskiego kontaktu

-

fot.www.public-domain-image.com
fot.www.public-domain-image.com


REKLAMA

Władze sanitarne Illinois poszukują osób, które miały kontakt z kobietą, u której stwierdzono trudno uleczalną odmianę gruźlicy. Po przylocie na lotnisko O’Hare chora odwiedziła w kwietniu krewnych zamieszkałych w powiecie McHenry, a następnie podróżowała do Missouri i Tennessee.

Kobieta była hospitalizowana w jednej z placówek medycznych w metropolii chicagowskiej, a następnie przeniesiona do szpitala National Institutes of Health w Bethesda w stanie Maryland. Jej stan zdrowia uznaje się za stabilny.

Chora cierpi na rzadką odmianę gruźlicy XDR TB, odporną na większość lekarstw przeciwko tej chorobie. Każdego roku notuje się zaledwie trzy lub cztery przypadki zachorowań na XDR TB.

Przedstawiciele władz sanitarnych Illinois w ścisłej współpracy z Centrum Kontroli i Prewencji Chorób apelują o zgłaszanie się osób, który były w bliskim kontakcie z chorą lub przebywały z nią dłuższy czas w zamkniętym pomieszczeniu. Rzecznik Centrum Tom Skinner zapewnia, że nie ma groźby masowego rozprzestrzeniania się bakterii gruźlicy.

Głównym źródłem zakażenia gruźlicą jest chory człowiek lub chore zwierzę rozsiewające prątki. Bakterie zwykle atakują płuca człowieka, co bjawia się ostrym bólem w piersiach oraz silnym kaszlem, często krwawymi plwocinami.

Liczba zachorowań na gruźlicę w USA maleje z każdym rokiem. W skali globalnej każdego roku choruje na to schorzenie 9 mln osób, z czego 1,5 mln umiera. (ak)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks