REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Kobieta pastor zawieszona za udzielenie ślubu gejom

Kobieta pastor zawieszona za udzielenie ślubu gejom

-

Judy Paterson, pastor Kościoła ewangelickiego i uniwersytecki duszpasterz pracująca na chicagowskim North Park University, została zawieszona w pełnieniu obowiązków kapłańskich i zawodowych za udzielenie ślubu parze gejów.

Marcus Mason-Vivit był studentem i pracownikiem chrześcijańskiego North Park University. Kiedy poprosił uniwersytecką pastor – Judy Paterson, aby udzieliła jemu i jego partnerowi ślubu, duchowna zgodziła się bez wahania. Kameralna uroczystość odbyła się w kwietniu zeszłego roku, a wkrótce potem w internecie ukazały się zdjęcia ze ślubu.

Zdjęcia dotarły do władz uniwersytetu i Evangelical Convenant Church, w którym Judy Paterson pełni funkcję pastora. Obie instytucje zdecydowały o zawieszeniu kobiety pastor w pełnieniu obowiązków. Judy Paterson została wysłana przez władze uczelni na przymusowy urlop, a ewangelicki kościół odebrał jej uprawnienia i wkrótce zadecyduje, czy wykluczyć ją ze wspólnoty na stałe.

Zawieszenie pastor spotkało się z żywą reakcją studentów i pracowników uczelni. W obronie Judy Paterson, na petycji skierowanej do władz North Park University i Kościoła ewangelickiego, podpisało się blisko 4,5 tys. osób, domagając się otwartej dyskusji na temat praw mniejszości seksualnych. W odpowiedzi uczelnia zorganizowała spotkanie, na którym zainteresowani mogli wyrazić swoją opinię i zadać nurtujące ich pytania. Zatrudniono też psychologa, posiadającego doświadczenie w pracy z osobami mającymi problemy z identyfikacją płciową i własną seksualnością.

(gd)

fot.Marc Mueller/EPA/REX/Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks