REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Kirk Dillard na czele RTA

Kirk Dillard na czele RTA

-

Kirk Dillard został nowym prezesem rady RTA. Prawnik i polityk na co dzień korzystający z komunikacji publicznej, zastąpił na tym stanowisku dewelopera, Johna Gatesa juniora.

Kirk Dillard fot.Dariusz Lachowski
Kirk Dillard fot.Dariusz Lachowski

59-letni Kirk Dillard na prezesa rady RTA wybrany został bez głosów sprzeciwu. Od głosowania wstrzymał się jedynie ustępujący z tego stanowiska po czterech latach John Gates Jr.

– Moim największym atutem jest fakt, iż przez całe życie korzystałem z komunikacji publicznej i wiem z jakimi problemami mają do czynienia pasażerowie – mówił Dillard tuż po wyborze na prezesa rady RTA. Każdego dnia dojeżdża on do śródmieścia, gdzie mieści się jego kancelaria prawna. – Jeżeli zwykli pasażerowie utkną na peronie na Union Station, to wraz z nimi utknie też szef rady RTA – dodał Dillard, podkreślając, że jego najważniejszym celem będzie poprawa bezpieczeństwa oraz niezawodności środków komunikacji publicznej w metropolii chicagowskiej.

Kirk Dillard jest nie tylko prawnikiem, ale także niedoszłym republikańskim kandydatem na gubernatora (w marcowych prawyborach przegrał z Brucem Raunerem). Dillard od 20 lat jest także senatorem stanowym, reprezentując w Springfield 24 okręg wyborczy. Z zasiadania w Senacie stanu Illinois nowy  prezes RTA zrezygnuje 30 lipca. Do tego czasu komunikacją publiczną będzie zarządzał dotychczasowy prezes.

Regional Transportation Authority (RTA) jest agencją nadzorującą funkcjonowanie komunikacji publicznej w północno-wschodnim Illinois. Podlegają jej CTA, Metra i Pace.

(mp)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks