REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Kim Foxx opublikowała spot związany z kampanią reelekcyjną

Kim Foxx opublikowała spot związany z kampanią reelekcyjną

-

Prokurator stanowy powiatu Cook, Kim Foxx, udostępniła we wtorek spot reklamowy swojej kampanii reelekcyjnej na rok 2020. Spot, w którym Foxx przywołuje m.in. krytyczną retorykę Donalda Trumpa skierowaną przeciwko Chicago i ujawnia jej własne podejście do kontrowersyjnej sprawy Jussie’go Smolletta.

W spocie ubiegająca się o reelekcję Foxx przypomina potencjalnym wyborcom o swoim dzieciństwie w Cabrini-Green, okolicy przez wiele lat kojarzonej z przemocą, biedą i działalnością gangów oraz podkreśla trudności, jakie musiała pokonać na drodze do objęcia fotela prokuratora stanowego powiatu Cook.

REKLAMA

W krótkim nagraniu reklamowym Foxx odwołuje się m.in. do wypowiedzi Trumpa dotyczących Chicago, zarzucając prezydentowi, że traktuje on miasto jak swój worek treningowy. Odwołuje się też do NRA (National Rifle Association), przypominając, że to przez tę organizację broń palna zalewa chicagowskie ulice wpływając na wzrost przestępczości i przemocy oraz do FOP (Fraternal Order of Police), któremu zarzuca hamowanie rozwoju, wstrzymywanie niezbędnych reform i tkwienie w utartych, nie dających efektów schematach.
Zarówno Trumpowi, jak i dwóm organizacjom zarzuciła, że posuną się do wszystkiego, aby powstrzymać zbliżające się reformy, nawet atakując ją personalnie w związku ze sprawą Smolletta. „Prawda jest taka, że ​nie radziłam sobie z tym zbyt dobrze. Zdaję sobie z tego sprawę, dlatego wprowadzam w swoim biurze zmiany, abyśmy mogli pracować jak najlepiej i najefektywniej. Na tym polegają reformy”.

Lokalni przedstawiciele Partii Demokratycznej poparli starania Foxx o reelekcję już w sierpniu, co ma zapewnić jej głosy elektoratu związanego z tą partią.

Nad pierwszą kadencję Foxx na fotelu prokuratora stanowego cieniem położyła się sprawa Smolletta. Ściągnęła ona ogólnokrajową uwagę opinii publicznej po tym, jak prokuratur odrzuciła oskarżenia przeciwko aktorowi, którzy sfingował napad na siebie i ogłosił, że stał się ofiarą przestępstwa popełnionego na tle homofobicznym i z nienawiści rasowej.

Nie jest do końca jasne, jakie konkretnie zmiany wprowadziła Foxx w swoim biurze w wyniku afery ze sprawą Smolletta.
Ugrupowania skupiające służby mundurowe w Chicago, na czele z FOP, natychmiast ostro skrytykowały Foxx oraz przywołały stanowisko jej biura w debacie prowadzonej w sprawie reformy związanej z wyjściem za kaucją osób aresztowanych za nielegalne posiadanie broni.
Oczekuje się, że Foxx będzie miała poważną konkurencję w wyścigu o fotel prokuratora. Do jej konkurentów należą m.in. William Conway i Donna More.

(ar)

Na zdjęciu: Kim Foxx fot.Cook County State’s Attorney Kim Foxx/Facebook

2 KOMENTARZE

  1. Przyjaciółka bandytów i kryminalistów , znienawidzona przez policjantów z Chicago postanowiła zachować wygodny stolek na kolejną kadencję . Ciekawe kiedy wreszcie ten kraj przy wyborze na tak ważne stanowiska przestanie kierować się poprawnością polityczną a zacznie kompetencjami ….

  2. Normals,
    Bądź ostrożny w swoich komentarzach. Sponsorem pani Foxx był między innymi G.Soros i prawdopodobnie nadal jest. Każda krytyka pani Foxx to pośrednia krytyka G.Sorosa i nawet przy takiej pośredniej krytyce tego pana uznają cię za antysemitę. Pan Soros uważa, że każda krytyka jego osoby i jego działalności to antysemityzm.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks