REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoKierowców czekają utrudnienia – rusza remont autostrady Kennedy

Kierowców czekają utrudnienia – rusza remont autostrady Kennedy

-

Kierowców podróżujących autostradą Kennedy’ego od tego tygodnia może czekać prawdziwy komunikacyjny koszmar. Już w poniedziałek, 20 marca rusza pierwsza faza kilkuletniego projektu remontowego głównego odcinka tej ważnej drogi ekspresowej w Chicago. Władze przestrzegają przed „dużymi opóźnieniami” i „zdecydowanie zalecają alternatywne trasy”.

Remont obejmie autostradę Kennedy’ego od punktu połączenia z autostradą Edens do ulicy Ohio fot. Google Map/screenshot

Pierwsza faza projektu, która ma rozpocząć się w poniedziałek, 20 marca obejmie autostradę Kennedy’ego od punktu połączenia z autostradą Edens do ulicy Ohio – poinformował stanowy Departament Transportu (Illinois Department of Transportation, IDOT).
„Zmotoryzowani powinni spodziewać się zmian i zamknięcia pasów ruchu w nocy, wraz z zamknięciem różnych ramp” – czytamy w komunikacie IDOT.
W pierwszej fazie zamknięte będą dwa lewe pasy ruchu w kierunku miasta, lecz według władz na ten czas otwarte mają być pasy ekspresowe w kierunku miasta.

REKLAMA

Projekt, którego koszt przewidziano na 150 mln dol., obejmuje remont 36 obiektów mostowych, systemu kontroli pasów ekspresowych, wymianę konstrukcji, na których znajdują się tablice drogowe i samych tablic, instalację świateł LED, odnowienie nawierzchni, malowanie konstrukcji i przemalowanie tunelu zwanego Hubbard’s Cave od Grand Avenue do Wayman Street.

Latem br. rozpocznie się malowanie i instalacja nowego oświetlenia w tunelu zwanym Hubbard’s Cave, przebiegającym między Ohio Street i Lake Street. Prace mają potrwać do jesieni br. – wtedy spodziewane jest ponowne otwarcie wszystkich pasów, w tym ekspresowych, oraz wszystkich ramp.

Zdaniem IDOT, na czas prac remontowych kierowcy powinni spodziewać się znacznych opóźnień i planować dodatkowy czas na podróże.

Autostrada Kennedy’ego została oficjalnie otwarta w listopadzie 1960 r. Według IDOT, jej ostatni remont miał miejsce w 1994 r.

Zdaniem IDOT, „projekt poprawi bezpieczeństwo, płynność ruchu i niezawodność dla ponad 275 tys. kierowców, którzy codziennie korzystają z tej autostrady każdego dnia”.

W drugiej fazie, która ruszy wiosną 2024 roku, rozpoczną się prace na pasach ekspresowych. Mają być one zamknięte do jesieni przyszłego roku. Dodatkowo mogą być zamknięte główne pasy w obu kierunkach na wysokości tunelu Hubbard’s Cave między ulicami Ohio i Lake.

(jm, tos)

REKLAMA

2096883938 views

REKLAMA

REKLAMA

2096884171 views

REKLAMA

REKLAMA

2098680565 views

REKLAMA

2096884318 views

REKLAMA

2096884419 views

REKLAMA

2096884530 views