REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Kentucky dodane, Kalifornia i Portoryko usunięte z chicagowskiej listy kwarantanny

Kentucky dodane, Kalifornia i Portoryko usunięte z chicagowskiej listy kwarantanny

-

Kentucky znalazło się na zaktualizowanej chicagowskiej liście kwarantanny. Jednocześnie usunięto z niej Kalifornię i Portoryko. Mimo wcześniejszych ostrzeżeń, na liście – liczącej obecnie 21 stanów – nie ma Indiany.

Miejskie służby zdrowia poinformowały we wtorek, że od piątku również podróżujący z Kentucky po przyjeździe do Chicago będą musieli poddać się dobrowolnej 14-dniowej izolacji.

REKLAMA

W Kalifornii i Portoryko wskaźnik zachorowań spadł i utrzymał się na poziomie pozwalającym na usunięcie tych lokalizacji z listy z efektem natychmiastowym. Postępy poczyniły też stany Idaho, Nevada, Teksas, Północna Karolina i Hawaje, lecz aby zostać usunięte z listy, stany te muszą utrzymać trend spadkowy przez kolejny tydzień.

Na zaktualizowanej liście znajdują się obecnie 21 stany i są to: Alabama, Arkansas, Floryda, Georgia, Hawaje, Idaho, Iowa, Kansas, Kentucky, Luizjana, Missisipi, Missouri, Nebraska, Nevada, Północna Dakota, Południowa Dakota, Oklahoma, Południowa Karolina, Północna Karolina, Tennessee i Teksas.

Władze nie zdecydowały się objęcie kwarantanną podróżnych z Indiany, mimo że stan ten osiągnął już kryterium kwalifikujące go do wpisania na listę. Tę decyzję tłumaczą faktem, że wzrost zachorowań w Indianie dotyczy głównie kampusów studenckich, a także niedawnymi zmianami w sposobie zgłaszania zachorowań w tym stanie.

Na chicagowską listę kwarantanny trafiają stany, w których przez siedem dni liczba nowych zachorowań utrzymuje się na poziomie 15 przypadków dziennie na 100 tys. mieszkańców.

Niezastosowanie się do obowiązkowej kwarantanny, po powrocie z podróży do stanów wskazanych przez miasto, grozi grzywną od 100 do 500 dolarów za dzień, jednak w sumie mandat nie może przekroczyć 7 tys. dol.

Przepis wymagający samoizolacji po przyjeździe ze stanów wymienionych na liście wszedł w życie na początku lipca i będzie obowiązywał do odwołania. Chicagowskie służby zdrowia publicznego aktualizują listę co wtorek, a zmiany wchodzą życie w piątki o północy.

Podobną listę stanów, z których podróżujący objęci są nakazem kwarantanny prowadzą stany Nowy Jork i New Jersey. Na tych listach znajdują się obecnie podróżni z Illinois.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks