REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoKari K. Steele, kandydatka na asesora powiatu Cook: Chcę zapewnić stabilność posiadaczom...

Kari K. Steele, kandydatka na asesora powiatu Cook: Chcę zapewnić stabilność posiadaczom domów

-

Szefowa powiatowego wydziału gospodarki wodnej (Metropolitan Water Reclamation District of Greater Chicago, MWRD), zabiegająca o nominację Demokratów w prawyborach na dyrektora urzędu szacowania wartości nieruchomości w powiecie Cook (Cook County Assessor), Kari K. Steele, odwiedziła w czwartek siedzibę Związku Narodowego Polskiego (Polish National Alliance, PNA), gdzie spotkała się z prezesem organizacji Frankiem Spulą i polonijnymi mediami.

Z wykształcenia naukowiec, chemiczka i ekolog, 47-letnia Steele od ponad 10 lat jest związana z MWRD, najpierw jako pracownik laboratorium chemicznego, później komisarz, a od 2019 r. jako szefowa agencji. Do udziału w wyborach na asesora powiatu Cook skłonił ją szereg nieprawidłowości, które zaobserwowała w funkcjonowaniu tego urzędu, sprawowanego obecnie przez Fritza Kaegi, a wśród nich – opóźnione rachunki za podatek od nieruchomości, źle poprowadzone zwolnienia dla seniorów i ulgi związane z COVID-19.

REKLAMA

Jej zdaniem, obecny asesor powiatu Cook nie spełnił swoich przedwyborczych obietnic, a właściciele wieżowców w śródmieściu Chicago nadal traktowani są preferencyjnie kosztem właścicieli domów oraz małych i średnich przedsiębiorstw w powiecie Cook.

Za najważniejszy punkt swojego programu wyborczego Steele uznała dążenie do zapewnienia stabilności podatkowej, a przez to finansowej, przeciętnemu posiadaczowi domu w powiecie Cook.

– Rachunki za podatek od nieruchomości powinny być zawsze terminowe, sprawiedliwe i dokładne, ale przede wszystkim teraz, w czasie trudności finansowych – podkreśliła.

Jej zdaniem, właściciele nieruchomości nie powinni być zmuszani do zatrudniania prawników, kiedy mają pytania lub chcą złożyć apelację w sprawie swoich podatków od nieruchomości.

Steele wierzy, że wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu agencją rządową zatrudniającą blisko dwa tysiące pracowników i operującą ponad miliardowym budżetem pozwoli jej lepiej sprawować urząd asesora, a przede wszystkim z większymi korzyściami dla właścicieli nieruchomości.

Kandydatka szczyci się zwiększeniem szeroko rozumianej różnorodności w biurze MWRD, promocją jego działalności, w tym poprzez edukację społeczności mniejszościowych na temat środowiska naturalnego. Twierdzi, że jej atutem jest umiejętność zbliżania do siebie ludzi z różnych środowisk.

Pochodząca z południa Chicago Steele zapowiedziała, że zrezygnuje z urzędu szefowej MWRD, jeśli wygra wybory na asesora powiatu Cook, aby móc w stu procentach poświęcić się walce o sprawiedliwość podatkową dla właścicieli nieruchomości. Mimo trudności związanych z prowadzeniem kampanii w nietypowym dla wyborów czasie (prawybory w Illinois zostały przesunięte z marca na czerwiec) i przewidywanej małej frekwencji, jest dobrej myśli i liczy na głos Polonii.

Joanna Marszałek
j.marszalek@zwiazkowy.com

REKLAMA

2107432725 views

REKLAMA

2107432957 views

REKLAMA

2109229348 views

REKLAMA

2107433098 views

REKLAMA

2107433197 views

REKLAMA

2107433305 views