REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoKardynał Cupich zachęca katolików do szczepień przeciw COVID

Kardynał Cupich zachęca katolików do szczepień przeciw COVID

-

W obliczu wzrostu zakażeń i hospitalizacji związanych z COVID-19 w Chicago i Illinois chicagowski kardynał Blase Cupich w oficjalnym oświadczeniu zachęca katolików do szczepień oraz przestrzegania zasad epidemiczno-sanitarnych.

Podejmowanie środków ostrożności i zaszczepienie się przeciw COVID-19 jest konieczne dla zdrowia społeczności, ale jest także wyrazem szacunku wobec pracowników służby zdrowia – napisał kardynał Cupich w oficjalnym oświadczeniu z 7 stycznia. Cupich wezwał do zaszczepienia się samemu, a także udzielenia pomocy innym w zaszczepieniu się.

REKLAMA

Kardynał zaapelował, by nosić maskę za każdym razem, gdy wychodzimy z domu, a nawet w domu, jeśli mieszka w nim ktoś szczególnie narażony na zakażenie.

„Już ponad dwa lata trwa ten bezprecedensowy czas strat i chorób. Każdy jest zmęczony, ale musimy zebrać się w sobie, pozostać czujnymi i podjąć wszelkie środki ostrożności, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i społeczności” – napisał Cupich.

W sprawie szczepień Cupich zachęcił do konsultacji z lekarzem, ale również do „zaufania milionom, które już zostały zaszczepione”. „Dowody są oczywiste – szczepionka zapobiega poważnemu przebiegowi choroby i śmierci” – czytamy dalej w oświadczeniu arcybiskupa.

Kardynał przypomniał również, że „w przypadku pandemii personalne wybory nie są personalne”. Przywołał słowa papieża Franciszka, który powiedział, że „szczepienia są prostym, lecz dogłębnym sposobem na promowanie wspólnego dobra i troski o siebie nawzajem, a zwłaszcza tych najbardziej bezbronnych”.

„Przyjęcie szczepionki przeciw COVID-19 jest moralnie dopuszczalne. Potwierdził to zarówno papież Franciszek, jak i Amerykańska Konferencja Biskupów Katolickich oraz kardynał Cupich” – czytamy na stronie internetowej archidiecezji. „Zaawansowanie w nauce, które pozwoliło na stworzenie ratujących życie szczepionek, powinniśmy traktować jako dary od Boga”.

(jm)

REKLAMA

2095964706 views

REKLAMA

REKLAMA

2095964940 views

REKLAMA

2097761336 views

REKLAMA

2095965090 views

REKLAMA

2095965191 views

REKLAMA

2095965302 views