REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Kardynał Cupich do proboszczów: nie wpuszczajcie agentów ICE

Kardynał Cupich do proboszczów: nie wpuszczajcie agentów ICE

-

epa04495018 Archbishop Blase Cupich reads from the cathedra after his Installation Mass at Holy Name Cathedral in Chicago, Illinois, USA, 18 November 2014. Cupich becomes the ninth Archbishop of Chicago. He succeeds retiring Cardinal Francis George who has held the position since 1997.  EPA/CHARLES REX ARBOGAST / POOL
Kardynał Blase Cupich  EPA/CHARLES REX ARBOGAST / POOL

Kardynał Blase Cupich zdecydowanie zareagował na zapowiadane przez administrację Donalda Trumpa zaostrzenie polityki imigracyjnej i deportacje nieudokumentowanych imigrantów. W wydanych dla parafii instrukcjach zalecił niewpuszczanie agentów imigracyjnych, o ile nie przedstawią sądowego nakazu wejścia.

REKLAMA

W liście zaadresowanym do proboszczów i księży chicagowskich parafii kardynał Cupich zawarł dokładne instrukcje działań w kontaktach ze służbami imigracyjnymi. Hierarcha zalecił księżom, aby w wypadkach odwiedzin kościoła przez służby imigracyjne, poprosili agentów o wylegitymowanie się, podanie przyczyny wizyty oraz okazanie sądowego nakazu wejścia lub listu gończego za poszukiwaną osobą.

„Jeśli agenci nie przedstawią pisemnego dokumentu uprawniającego ich do wejścia na teren kościoła i plebanii, należy grzecznie poprosić ich o opuszczenie terenu” – napisał Cupich. Kardynał przypomniał również, że służby imigracyjne powinny w pierwszej kolejności zwrócić się do archidiecezji i tam uzyskać zgodę na wejście na teren danej parafii.

Kardynał Cupich zachęcił księży, aby wraz z nim stanęli w obronie „godności każdego człowieka, bez względu na jego status imigracyjny”. Podkreślił, że obowiązujący obecnie system imigracyjny potrzebuje sprawnej i mądrej reformy.
(gd)

5 KOMENTARZE

  1. B.Obama deportował 2.5 mln nielegalnych. Czy kardynał kiedykolwiek to krytykował? Ks. kardynał pozwala się wykorzystywać w antyamerykańskiej histerii, którą wzniecają demokraci i co więcej przyjmuje nawet wyróżnienia od rządzącego demokratyczno-związkowego układu.

    • Och, Ty sukienkowo-komunistyczny, stary, glupi romanie.
      To musi bolec, ze wyzszym stopniem sukienkowy, daje tobie rozkaz…
      Ja nawet to rozumiem…LOL.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Elton w sądzie?

Cud z Vesną

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks