REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Kard. Francis George ponownie w szpitalu

Kard. Francis George ponownie w szpitalu

-

Emerytowany kardynał Francis George, cierpiący na chorobę nowotworową, został hospitalizowany w niedzielę 1 marca z powodu dokuczliwego bólu, utrudniającego chodzenie. Hierarcha ma pozostać w szpitalu na obserwacji przez kilka dni.

78-letni kard. George miał umówioną wizytę na rutynowe badania w szpitalu Loyola w przyszłym tygodniu, ale hospitalizacja została przyspieszona z powodu nasilenia się bólu.

REKLAMA

W 2006 r. duchowny został zdiagnozowany z rakiem pęcherza moczowego, który następnie przerzucił się na nerki i wątrobę. Ponad miesiąc temu przerwał eksperymentalne leczenie onkologiczne, gdy okazało się nieskuteczne. Według wiarygodnych źródeł, kardynał chce skoncentrować na jakości życia, a więc na łagodzeniu przykrych objawów choroby, a nie na leczeniu jej przyczyn.

Archidiecezja Chicagowska informuje na swojej witrynie internetowej, że kard. George w dalszym ciągu prosi wiernych o modlitwę za jego zdrowie.

Przypomnijmy, że kard. George stał na czele Archidiecezji Chicagowskiej przez 17 lat do przejścia na emeryturę w 2014 roku. Był pierwszym rodowitym chicagowianinem, który sprawował tę godność. Dodatkowo jest pierwszym arcybiskupem-emeritusem, który nie przewodził archidiecezji dożywotnio, tylko przeszedł na emeryturę ustępując miejsca swemu następcy, arcybiskupowi Blase’owi Cupichowi.

W 2014 r. George został uhonorowany Medalem za Zasługi − Medal of Merit − najwyższym odznaczeniem przyznawanym przez władze miasta Chicago. Jest pierwszym arcybiskupem w historii miasta, który dostąpił tego zaszczytu.

(ao)

Na zdjęciu: Kardynał Francis George fot.Dariusz Lachowski

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks