REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Kampanijny wyścig na wydatki

Kampanijny wyścig na wydatki

-

Wyborczy wyścig głównych kandydatów na stanowisko gubernatora Illinois przejdzie do historii jako rekordowo kosztowna kampania. JB Pritzker wydał dotychczas z własnej kieszeni 161,5 mln dol., a Bruce Rauner – 68 mln dolarów.

Demokratyczny kandydat na gubernatora Illinois, miliarder JB Pritzker w sobotę, 20 października wpłacił na swoje konto kampanijne 15 mln dol. Tym samym suma funduszy przedwyborczych wpłacona przez niego samego osiągnęła zawrotne 161,5 mln dolarów.

REKLAMA

JB Pritzker i ubiegający się o reelekcję republikański gubernator Bruce Rauner w dużej mierze finansują swoje kampanie z własnych kieszeni. Rauner dotychczas wpłacił na swoje konto kampanijne 68 mln dol.

Po ostatniej wpłacie JB Pritzker wyprzedził dotychczasową rekordzistkę w finansowaniu własnej kampanii wyborczej – byłą szefową eBaya Meg Whitman, która z własnej kieszeni wyłożyła 144 mln dol. na przegraną w 2010 r. kampanię o fotel burmistrza Kalifornii.

Oprócz wpłaconych na własną kampanię 15 mln do. JB Pritzker przeznaczył 19 mln dol. na kampanie wyborcze kandydatów Partii Demokratycznej w Illinois.
(gd)

fot.Pixabay.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks