REKLAMA

2132244933 views

REKLAMA

2132244932 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoKamala Harris z wizytą w Chicago

Kamala Harris z wizytą w Chicago

-

We wtorek po południu w Chicago wylądowała wiceprezydent Kamala Harris. To jej pierwsza wizyta w mieście od zaprzysiężenia na urząd.

Na lotnisku Kamalę Harris powitali burmistrz Chicago Lori Lightfoot i gubernator Illinois J.B. Pritzker. Wiceprezydent odwiedziła chicagowski punkt masowych szczepień, który został otwarty w tym tygodniu i służy członkom Chicago Federation of Labor – według władz chicagowskich oraz Białego Domu – pierwszy i jedyny taki dla członków związków zawodowych w skali kraju.

REKLAMA

Kamala Harris przybyła w odwiedziny do Chicago na zaproszenie burmistrz Lori Lightfoot, co podkreśliła w czasie wizyty. Wiceprezydent mówiła również o tym, że choć Stany Zjednoczone widzą światełko na końcu tunelu, jeśli chodzi o pandemię koronawirusa, nie można zapomnieć o zbiorowych poświęceniach, które zostały poniesione podczas pandemii. „Przeszliśmy tak wiele jako naród. Tak wiele śmierci, tak wiele strat. Utrata życia, utrata pracy, utrata normalności dla naszych dzieci” – mówiła Harris. „Wielu ludzi zostało odizolowanych, ponieważ powiedzieliśmy, że to jest to, co musimy zrobić. Ludzie odizolowani czują się samotnie, ale jesteśmy tu dzisiaj, a jeśli spojrzeć wokół, to wiemy, że (…) nie jesteśmy sami. Jesteśmy w tym wszystkim razem.”

Harris mówiła również o American Jobs Plan, kompleksowej ustawie, w ramach której – wg administracji – mają powstać miliony miejsc pracy, odbudowana zostanie infrastruktura kraju i przezwyciężona przewaga Chin na arenie międzynarodowej. Administracja Bidena chce przeprowadzić ustawę przez Kongres do lata.

fot. Governor J.B. Pritzker/Facebook

Podczas wizyty w placówce szczepień towarzyszyli Harris demokraci z Illinois: burmistrz Lori Lightfoot, gubernator J.B. Pritzker, senatorowie Dick Durbin i Tammy Duckworth oraz kongresman Danny Davis.

Przy okazji wizyty Kamali Harris, przedstawiciele władz  federalnych poinformowali o przyznaniu 124 milionów dolarów na rozszerzenie programu szczepień w Illinois, w tym ponad 33,8 milionów dolarów dla Chicago. Według Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) Fundusze mogą być wykorzystane na „innowacyjne partnerstwa z organizacjami społecznymi” w celu zintensyfikowania szczepień, w tym – w populacjach, gdzie opieka medyczna jest słaba.

W dniu wizyty Kamali Harris w Chicago Biały Dom przesunął termin kwalifikacji do szczepień dla dorosłych w wieku 16 lat i starszych z 1 maja na 19 kwietnia. W Illinois termin ten został wyznaczony wcześniej na 12 kwietnia, miasto natomiast utrzymuje termin 1 maja.

(kk)

1 KOMENTARZ

  1. Żadnej informacji, czy to “demokratyczne” towarzystwo wzajemnej adoracji odwiedzi południową i południowo-zachodnią część z Chicago, które od lat słyną z rekordowej ilości strzelanin i morderstw. Gangi Czarnych Amerykanów strzelają do innych Czarnych Amerykanów. Potraktują ten problem jak nieistniejący. Tak robią od lat. Ale czego można się spodziewać po pani Harris, która na większość trudnych pytań odpowiada wybuchem śmiechu. Gubernator Pritzker walczy zacięcie o tytuł najgorszego gubernatora w historii Stanów Zjednoczonych a pani burmistrz dotrzymuje mu towarzystwa. J.Biden wysłał pewnie K.Harris do zbadania sytuacji na południowej granicy (zrobił ją za to odpowiedzialną), a ta zapewne zgodziła się, ale zjawiła się w Chicago. To całe towarzystwo jest mentalnie na poziomie uczniów przeciętnej amerykańskiej szkoły publicznej, w której wiodacą rolę odgrywają związki zawodowe.

REKLAMA

2129462155 views

REKLAMA

REKLAMA

2129462170 views

REKLAMA

REKLAMA

2131258490 views

REKLAMA

2129462180 views

REKLAMA

2129462183 views

REKLAMA

2129462187 views