REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Już ponad milion zakażeń COVID-19 w Illinois

Już ponad milion zakażeń COVID-19 w Illinois

-

Pandemia COVID-19 w Illinois osiągnęła w ostatnich dniach kolejny ponury kamień milowy. Departament Zdrowia Publicznego ogłosił w czwartek, że liczba zachorowań w naszym stanie przekroczyła milion.

W czwartek 7 stycznia liczba mieszkańców Illinois, u których zdiagnozowano koronawirusa od początku pandemii, osiągnęła 1 008 045 przypadków. W całym kraju zdiagnozowano tego dnia już ponad 21 mln zakażeń.

REKLAMA

Komentując najnowsze statystyki gubernator Illinois J.B. Pritzker stwierdził w oświadczeniu, że krytyczne jest „zachowanie szczególnej ostrożności dziś i w nadchodzących miesiącach, w celu zredukowania rozprzestrzeniania się wirusa, obniżenia wskaźnika hospitalizacji i ocalenia istnień”.

Gubernator dodał, że wraz z szczepionką przeciwko COVID-19 pojawiła się nadzieja i należy zrobić wszystko, aby mieszkańcy dotrwali do końca tego trudnego czasu w historii naszego kraju.

Liczba hospitalizacji związanych z COVID-19 zaczęła spadać z 6200 pod koniec listopada do 3921 w pierwszą środę nowego roku. Z tej liczby 783 chorych znajdowało się na oddziałach intensywnej terapii, a 450 było podłączonych do wentylatorów.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA