REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Już ponad 200 tys. zachorowań na koronawirusa w Illinois

Już ponad 200 tys. zachorowań na koronawirusa w Illinois

-

Epidemia COVID-19 osiągnęła ponury kamień milowy w Illinois. Liczba potwierdzonych zachorowań na koronawirusa w naszym stanie przekroczyła w zeszłym tygodniu już 200 tysięcy.

W piątek 14 sierpnia łączna liczba potwierdzonych zachorowań na COVID-19 osiągnęła 202 691 przypadków – poinformował Illinois Department of Public Health. Liczba ofiar śmiertelnych wirusa tego dnia osiągnęła 7721.

REKLAMA

W piątek 14 sierpnia w Illinois zanotowano 2 264 przypadki nowych zachorowań – jedna z najwyższych liczb od początku pandemii – oraz 25 przypadki śmiertelne.

Zdaniem gubernatora J.B. Pritzkera liczba zachorowań wzrasta od około miesiąca, zaś nowe przypadki rejestruje się głównie u młodszych osób. Gubernator zachęcił do przestrzegania podstawowych zaleceń sanitarno-epidemiologicznych, jak dystansowanie społeczne, noszenie maseczek ochronnych i częste mycie rąk.

Szczyt zachorowań Illinois osiągnęło w maju. Od tego czasu dzienny wskaźnik zachorowań malał, do osiągnięcia średniej wynoszącej 682 przypadki dziennie przez dwa ostatnie tygodnie czerwca. W ciągu dwóch tygodni sierpnia liczba ta podwoiła się.

Od początku pandemii w Illinois przetestowano już ponad 3,2 mln mieszkańców. Tygodniowy wskaźnik pozytywnych testów w piątek wynosił 4,1 proc.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks