REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Już drugi powiat w Illinois wydaje licencje homomałżeńskie

Już drugi powiat w Illinois wydaje licencje homomałżeńskie

-

Drugim po powiecie Cook, który zaczął  wydawać licencje małżeńskie osobom tej samej płci, jest powiat Champaign. Stanowe prawo pozwalające na homomałżeństwa wchodzi w życie 1 czerwca.

fot.Jimmy Emerson/Free Creative Commons Images for Colorful Souls/Flickr
fot.Jimmy Emerson/Free Creative Commons Images for Colorful Souls/Flickr

REKLAMA

Gordy Hulten, sekretarz powiatu Champaign, wyjaśnia, że decyzja ta nastąpiła z chwilą, gdy sąd zniósł zakaz małżeństw  homoseksualnych, powołując się na konstytucję gwarantującą wszystkim Amerykanom równe prawa. Trzeb a zaznaczyć, że ten werdykt odnosił się do powiatu Cook, ponieważ oskarżenie było skierowane przeciw sekretarzowi naszego powiatu Davidowi Orr. Hulten rozmawiał z prawnikami powiatu Champaign i wspólnie doszli do wniosku, że jeśli zakaz był niekonstytucyjny w powiecie Cook, to również jest niezgodny z  konstytucją w każdym powiecie stanu Illinois. Za decyzją Hultena stoi  również chęć zaoszczędzenia pieniędzy podatników w przypadku wpłynięcia do sądu wniosku o utrzymanie zakazu.

Pierwsze licencje homoseksualnym małżeństwom biuro Hultena zaczęło wydawać już w środę ubiegłego tygodnia − poinformowała agencja AP.

(eg)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Obraźliwe słowo

Po linie na randkę

Śmierć przyszła nocą

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks