REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago John Escalante nowym szefem policji NEIU

John Escalante nowym szefem policji NEIU

-

John Escalante w mundurze policji Chicago  fot.Tannen Maury/EPA
John Escalante w mundurze policji Chicago fot.Tannen Maury/EPA

John Escalante został mianowany szefem policji Northeastern Illinois University (NEIU) w Chicago. Escalante, główny zastępca komendanta głównego policji chicagowskiej Eddie’ego Johnsona, przejdzie na emeryturę, by rozpocząć pracę w NEIU. 

REKLAMA

Zastąpi on Jamesa Lyonsa, który po dziesięciu latach dowodzenia policją chicagowskiej uczelni przyjął analogiczne stanowisko w Augusta University w Georgii.

Rektor NEIU Sharon Hahs oświadczyła w komunikacie prasowym, że Escalante ma wiedzę i doświadczenie, a także znany jest z uczciwości i zdolności przywódczych. Wyraziła przekonanie, że zapewni bezpieczeństwo studentom i pracownikom uniwersytetu.

Przypomnijmy, że na początku tego roku Escalante pełnił obowiązki komendanta policji po odejściu Garry’ego McCarthy’ego i starał się o pozostanie na stanowisku, jednak burmistrz Rahm Emanuel wybrał Eddie’ego Johnsona.

Escalante podjął pracę w policji chicagowskiej w 1986 roku. Zaczynał jako  szeregowy policjant patrolujący ulice miasta. Po wielu promocjach na przestrzeni lat awansował na najwyższe stanowiska w policyjnej hierarchii.

O stanowisko szefa ochrony NEIU starało się około 140 kandydatów z całego kraju. Ośmioosobowy komitet wybrał czterech finalistów, którzy podczas otwartego forum odpowiadali na pytania kadry naukowej, studentów oraz personelu ds. bezpieczeństwa uczelni. Uczestnicy forum przekazali swe opinie na temat finalistów zarządowi NEIU, który dokonał ostatecznego wyboru nowego szefa uczelnianej policji.

Na NEIU, mającym dwa kampusy w północno-zachodniej części Chicago, studiuje około 10 tys. studentów, w tym spora grupa młodzieży polskiego pochodzenia. Uczelnia prowadzi też wymianę naukową z Polską. Oferuje programy licencjackie i studia podyplomowe.

(ao)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks