REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoJohn Catanzara nowym prezesem związku zawodowego chicagowskich policjantów

John Catanzara nowym prezesem związku zawodowego chicagowskich policjantów

-

Związek zawodowy reprezentujący chicagowskich policjantów ma nowego prezesa. Na stanowisko to został wybrany John Catanzara, policjant z 25-letnim stażem i znany krytyk działań władz miasta na rzecz reformy w szeregach CPD. Nowemu prezesowi FOP gratulacje przekazał prezydent Donald Trump.

John Catanzara otrzymał prawie 55-procentowe poparcie (4709 głosów) w drugie turze głosowania członków związku Chicago Fraternal Order of Police (FOP), w której wygrał z ubiegającym się o reelekcję na stanowisku prezesa FOP Kevinem Grahamem (3872 głosów). Ponieważ żaden z nich nie otrzymał wymaganej większości w głosowaniu w marcu, potrzebna była druga tura.

REKLAMA

„Gratulacje dla funkcjonariusza Johna Catanzary po wybraniu go na prezesa związku chicagowskiej policji” – napisał w niedzielę na Twitterze prezydent Donald Trump. „Można na niego liczyć, że dobrze wykona swoją pracę’” – dodał.

John Catanzara przejmując przywództwo w policyjnym związku będzie reprezentować FOP w negocjacjach z władzami miasta nad nową zbiorową umową ws. warunków zatrudnienia.

W ostatnich latach Catanzara, który ma 25-letni staż w CPD, często krytykował działania burmistrza i radnych na rzecz wprowadzenia reformy w szeregach chicagowskiej policji. Wdraża ona zmiany nakazane przez sąd po dochodzeniu Departamentu Sprawiedliwości USA, w którym stwierdzono nadużycia wobec mniejszości etnicznych, w tym stosowanie nadmiernej siły przez funkcjonariuszy. Śledztwo w dużej mierze było konsekwencją wydarzeń po zastrzeleniu w 2014 r. Laquana McDonalda, czarnoskórego 17-latka, przez białego policjanta Jasona Van Dyke’a, skazanego pięć lat później za morderstwo drugiego stopnia.

Od zatrudnienia w departamencie chicagowskiej policji w 1995 r., Catanzara był wielokrotnie zawieszany w obowiązkach i co najmniej osiem razy karany za niewłaściwe postępowanie w latach 2003-2013 – podaje strona Invisible Institute udostępniająca wszystkie upublicznione raporty policyjne.

Catanzara, jak wynika z opublikowanych raportów, został pozbawiony swoich uprawnień policyjnych w wyniku dochodzenia w sprawie złożenia w 2018 r. raportu na – ówczesnego, a obecnie już byłego komendanta policji – Eddie Johnsona, po tym jak nadinspektor wziął udział w marszu przeciwko przemocy na autostradzie Dana Ryana.

Dziennik ,,Chicago Tribune” podał, że w 2008 roku ówczesny szef chicagowskiej policji Jody Weis podejmował starania, by zwolnić Catanzarę w związku z nieprzystąpieniem do ostatniego etapu badania psychologicznego. Rada chicagowskiej policji jednak oczyściła Catanzarę z wszelkich zarzutów.

(tos)

REKLAMA

2128722231 views

REKLAMA

REKLAMA

2128722246 views

REKLAMA

REKLAMA

2130518566 views

REKLAMA

2128722256 views

REKLAMA

2128722260 views

REKLAMA

2128722264 views