REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago John Baldwin mianowany na dyrektora więziennictwa

John Baldwin mianowany na dyrektora więziennictwa

-

fot.Tannen Maury/EPA
fot.Tannen Maury/EPA

John R. Baldwin, emerytowany szef więziennictwa w Iowa, został mianowany na dyrektora systemu penitencjarnego w Illinois przez gubernatora Bruce’a Raunera. Zastąpi on Donalda Stolworthy’ego, który nagle ustąpił ze stanowiska w maju tego roku.

REKLAMA

Jak informuje biuro gubernatora, John R. Baldwin kierował więziennictwem stanu Iowa od 2007 r. aż do przejścia na emeryturę w styczniu tego roku. Na tym stanowisku odpowiedzialny był za około 4 tys. strażników więziennych, którzy dozorowali około 38 tys. osadzonych. W tym samym okresie brał udział w badaniach naukowych pod patronatem Fundacji MacArthura i Pew Research Center, których celem było zmniejszenie recydywy i wydatków systemu penitencjarnego. W Departamencie Więziennictwa Iowa pracował na kierowniczych stanowiskach od 1883 r., a wcześniej jako szef administracji więziennego szpitala psychiatrycznego.

Baldwin posiada tytuł magistra nauk politycznych, który otrzymał na Uniwersytecie Stanowym Iowa. Dyplom licencjacki uzyskał w zakresie ekonomii. Zastąpi on Donalda Stolworthy’ego, który ustąpił z urzędu w maju br. zaledwie w dwa miesiące po mianowaniu przez gubernatora Raunera. Nie podano wówczas powodu jego rezygnacji.

System stanowych zakładów karnych w Illinois należy do najbardziej zatłoczonych w kraju; został zaplanowany na 32 tys. więźniów, ale znajduje się w nim aż 48 tys. osadzonych.

Na dodatek borykający się z niedoborami finansowymi Departament Więziennictwa Illinois − podobnie jak wszystkie sektory administracji stanu − ma mieć obcięte fundusze z powodu deficytu budżetowego stanu. W rezultacie redukcji funduszy pracę może stracić część strażników więziennych.

(ao)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA