REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoJ&J wycofuje pięć preparatów z filtrem

J&J wycofuje pięć preparatów z filtrem

-

Johnson and Johnson wycofał ze sprzedaży pięć preparatów przeciwsłonecznych marki Neutrogena i Aveeno, które mogą zawierać potencjalnie rakotwórczy benzen.

Dobrowolnie wycofane przez J&J produkty to: Neutrogena Beach Defense, Neutrogena Cool Dry Sport, Neutrogena Invisible Daily, Neutrogena Ultra Sheer oraz aerozolowe kremy przeciwsłoneczne Aveeno Protect + Refresh.

REKLAMA

W maju firma Valisure, zajmująca się testowaniem produktów konsumenckich, ogłosiła alarm, testując ponad 200 partii 69 różnych produktów z filtrami przeciwsłonecznymi. Założyciel i dyrektor generalny Valisure, David Light, powiedział, że produkty Neutrogeny były szczególnie niepokojące.

„Wszystkie pięć z nich znalazło się w najwyższej tabeli pod względem zanieczyszczenia benzenem” – powiedział.

Valisure złożył petycję do FDA o wycofanie produktów szkodliwych, w tym również niektóre preparaty przeciwsłoneczne Banana Boat i CVS Health. Aż trzy czwarte produktów zawierających szkodliwą substancję chemiczną było w sprayu.

Specjaliści ostrzegają, że stała ekspozycja na benzen może doprowadzić do zachorowania na białaczkę. Benzen dostaje się do kremów przeciwsłonecznych podczas procesu produkcyjnego lub w łańcuchu dostaw.

„To nie jest problem związany z filtrami przeciwsłonecznymi. Benzen nie jest ich składnikiem. Istnieją składniki takie jak avobenzone i oxybenzone, które mogą brzmieć podobnie, ale to coś zupełnie innego” – powiedział Light.

Konsumenci są proszeni o zaprzestanie używania opisanych przez Valisure produktów. Oczekuje się, że sprzedawcy detaliczni usuną je z półek sklepowych.

Więcej informacji na www.valisure.com.

(kk)

REKLAMA

2119164734 views

REKLAMA

2119164828 views

REKLAMA

REKLAMA

2120961182 views

REKLAMA

2119164897 views

REKLAMA

2119164953 views

REKLAMA

2119164998 views