REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Jeszcze większe korki na Eisenhower

Jeszcze większe korki na Eisenhower

-

Jeden z najbardziej zakorkowanych węzłów komunikacyjnych w kraju, Jane Byrne Interchange, od poniedziałku stał się… jeszcze bardziej zakorkowany.

W związku z trwającym od lat projektem poszerzania tego odcinka autostrady I-290 do końca roku liczba pasów została zredukowana z czterech do trzech.

REKLAMA

Kierowców często podróżujących w stronę o śródmieścia autostradą Eisenhower w najbliższym czasie czeka prawdziwy komunikacyjny koszmar. Liczba pasów łączących autostradę Eisenhower z Ida B. Wells/Congress Parkway, autostradą Kennedy i autostradą Dan Ryan została ograniczona do trzech. Redukcja liczby pasów potrwa co najmniej do końca roku. Kierowcy zachęcani są do omijania problematycznego skrzyżowania korzystając z ulic Ogden i Halsted.

Wielofazowy projekt przebudowy i udoskonalenia 50-letniego węzła komunikacyjnego, Jane Byrne Interchange, rozpoczął się w 2015 roku, lecz prace obecnie mają 3-letnie opóźnienie. Na pocieszenie stanowy Departament Transportu szacuje, że przebudowa węzła i planowane ulepszenia ostatecznie zmniejszą korki o 50 proc.
(jm)

Na zdjęciu: Jane Byrne Interchange fot.Google Map

Mapa robót drogowych w tym rejonie:

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA