REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Jeszcze w tym roku renowacja 77 placów zabaw

Jeszcze w tym roku renowacja 77 placów zabaw

-

Realizując program Chicago Plays! władze miejskie zamierzają jeszcze w tym roku poddać renowacji lub wybudować 77 parków. Ponadto chicagowskie szkoły publiczne założą 26 placów zabaw wokół tych placówek oświatowych,  które jeszcze ich nie posiadają.

− Nie tylko podejmujemy się realizacji jednego z najbardziej dynamicznych planów renowacji placów zabaw dla dzieci w całym kraju, ale dzięki Chicago Plays! o rok wcześniej zrealizujemy cel odnowienia 300 ogródków zabaw w naszym mieście. Od budowy nowych placów zabaw po zwiększenie powierzchni parkowej − to inwestycje mające na celu podniesienie jakości życia dzieci i rodzin − oświadczył burmistrz Rahm Emanuel w wydanym komunikacie.

REKLAMA

Program Chicago Plays! zakładający renowację placów zabaw został zapoczątkowany wiosną 2013 r. przez obecnego włodarza miasta, który wówczas zapowiadał, że Chicagowski Dystrykt Parków odnowi lub naprawi 300 takich miejsc. W 2014 r. odnowiono 103 place, a w 2013 r.  61.

− Place zabaw nie tylko korzystnie wpływają na fizyczny i poznawczy rozwój naszych dzieci, ale też pozwalają łączyć z sobą sąsiadów i społeczności. Dlatego ten program odgrywa tak ważną rolę, a dystrykt parków z zadowoleniem inwestuje w przyszłość dzieci i przyszłych pokoleń − stwierdził Michael Kelly, superintendent chicagowskich parków.

Chicago Plays! inwestuje przeciętnie 125 tys. dol. w zakup sprzętu instalowanego w każdym z chicagowskich parków. Koszt realizacji całego programu wyniesie 37,5 mln dolarów.

Ponadto dystrykt chicagowskich szkół publicznych (CPS) zamierza wybudować 26 placów zabaw przy szkołach podstawowych, które ich nie posiadają. Władze szkolne przeznaczyły już na ten cel 8 mln dolarów. (ak)

fot.PublicDomainPictures/pixabay.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Obraźliwe słowo

Po linie na randkę

Śmierć przyszła nocą

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks