REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoJest porozumienie pielęgniarek i szpitala University of Illinois w Chicago

Jest porozumienie pielęgniarek i szpitala University of Illinois w Chicago

-

Pielęgniarki z University of Illinois Hospital w Chicago po tygodniowej akcji strajkowej osiągnęły porozumienie z władzami szpitala w sprawie nowych, czteroletnich zbiorowych umów zatrudnienia. Podobne porozumienie zakończyło akcję strajkową kilkuset innych pracowników służby zdrowia reprezentowanych przez związki zawodowe SEIU Local 73.

Reprezentujące pielęgniarki związki zawodowe Illinois Nurses Association Union oprócz postulatów płacowych domagały się ustalenia liczby pacjentów przypadających na jedną pielęgniarkę. Władze szpitala University of Illinois w Chicago takiego zapisu nie poparły, ale zgodziły się na zatrudnienie 160 dodatkowych pielęgniarek, by odciążyć personel.

REKLAMA

Pielęgniarki będą otrzymywać coroczne podwyżki pensji w wysokości 1 proc. przez trzy lata i 2 proc. w czwartym roku obowiązywania umowy. Wynegocjowana przez obie strony umowa zatrudnienia zapewnia pielęgniarkom lepszy dostęp do środków osobistej ochrony (PPE). Oprócz zwiększenia dostaw masek, związek uzyskał obietnice przeprojektowania systemu wentylacji w szpitalu przy 1740 W. Taylor St i innych ulepszeń strukturalnych w celu wyeliminowania wirusa w powietrzu.

Umowa musi zostać jeszcze przegłosowana w poniedziałek przez około 1400 pielęgniarek zrzeszonych w związkach Illinois Nurses Association Union. “Jesteśmy bardzo zadowoleni z wywalczonego po miesiącach negocjacji porozumienia” – powiedziała przewodnicząca związku Doris Carroll. “Pielęgniarki były zjednoczone i silne, i to się opłaciło” – dodała, określając osiągniętą umowę jako “uczciwą”.

Był to pierwszy od ponad czterech dekad strajk związków zawodowych skupiających pracowników UIC Medical Center. Około 800 pielęgniarek ze szpitala University of Illinois w Chicago oraz kilkuset innych pracowników służby zdrowia po zakończeniu tygodniowego strajku w sobotę, 19 września, powróciło do pracy, ale negocjacje z dyrekcją szpitala w sprawie nowej zbiorowej umowy dotyczącej zatrudnienia ciągle trwały.

Razem z pielęgniarkami strajkowali związkowcy z SEIU Local 73, reprezentujący 3700 osób, w tym techników medycznych, pracowników biurowych i utrzymujących czystość, którzy zatrudnieni są przez system University of Illinois at Chicago i UI Health. Oni także osiągnęli porozumienie w sprawie wysuwanych postulatów płacowych i lepszej ochrony przed COVID-19. Zapisy umowy, która ma zostać poddana pod głosowanie związkowców w tym tygodniu, nie zostały upublicznione.

(tos)

REKLAMA

2103076875 views

REKLAMA

2103077108 views

REKLAMA

2104873500 views

REKLAMA

2103077251 views

REKLAMA

2103077351 views

REKLAMA

2103077460 views