REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoJest nowy prokurator federalny

Jest nowy prokurator federalny

-

Zachary Fardon mianowany przez prezydenta czeka na zatwierdzenie przez Senat

Nowym prokuratorem federalnym na rejon północnego Illinois ma zostać Zachary Fardon, aktualnie partner w firmie prawniczej Latham and Watkins, a do niedawna były asystent prokuratora federalnego, który odegrał kluczową rolę w sprawie korupcyjnej byłego gubernatora George´a Ryana. Nominacja Fardona wymaga jeszcze zatwierdzenia przez Senat Stanów Zjednoczonych.

REKLAMA

Zachary T. Fardon fot. Latham & Watkins LLP
Zachary T. Fardon fot. Latham & Watkins LLP

Prezydent Barack Obama położył kres wielomiesięcznym spekulacjom mianując Fardona na nowego prokuratora federalnego. Nominacja uprawomocni się po głosowaniu w Senacie Stanów Zjednoczonych poprzedzonym przesłuchaniem nominata.

Fardon ma opinię świetnego prawnika. Znany jest z błyskotliwej inteligencji, znakomitego refleksu i nieustępliwości na wokandzie – tak w roli oskarżyciela, jak i obrońcy. A przy tym podobno cechuje go skromność. Specjalizuje się w korupcji politycznej. Był głównym oskarżycielem w sprawie byłego republikańskiego gubernatora George´a Ryana i jego asystenta Scotta Fawella.

Przypomnijmy, że poprzedni prokurator federalny Patrick Fitzgerald, ustąpił z urzędu.

Procedura wyboru Fardona była wyjątkowo skomplikowana. Wcześniej, zgodnie z tradycją, kandydata na prokuratora federalnego rekomendował prezydentowi starszy rangą senator.

Tym razem finalistów do nominacji wytypowała specjalna ponadpartyjna komisja utworzona przez senatorów z Illinois, demokratę Richarda Durbina i republikanina Marka Kirka. Ostatecznego wyboru dokonał Biały Dom.

Wśród wytypowanych finalistów byli – oprócz Fardona – Lori Lightfod, Jonathan Bunge i Gil Soffer. Wszyscy są partnerami w dużych, renomowanych firmach prawniczych w Chicago i mają doświadczenie jako asystenci pokuratora federalnego.

(ao)

REKLAMA

2119258068 views

REKLAMA

2119258161 views

REKLAMA

REKLAMA

2121054514 views

REKLAMA

2119258227 views

REKLAMA

2119258283 views

REKLAMA

2119258324 views