REKLAMA

2130720585 views

REKLAMA

2130720583 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoJeremy M. Hylka, były nauczyciel szkół katolickich, z zarzutami usiłowania wykorzystania seksualnego...

Jeremy M. Hylka, były nauczyciel szkół katolickich, z zarzutami usiłowania wykorzystania seksualnego dziecka (PODCAST)

-

Jeremy M. Hylka, były nauczyciel szkół katolickich na południowo-zachodnich przedmieściach, został oskarżony o przestępstwa związane z próbą wykorzystania seksualnego dziecka – poinformowała policja. Hylka, ma – według słów adwokata – oddać się w ręce policji po wyjściu ze szpitala, w którym przebywa od soboty 1 maja. Rodzice domagają się wyjaśnień od władz szkoły i Diecezji Joliet.

Z Katarzyną Korzą rozmawia Joanna Trzos.  Podcast “Dziennika Związkowego”powstaje we współpracy z radiem WPNA 103.1 FM

REKLAMA

Jeremy M. Hylka, były nauczyciel szkół katolickich na południowo-zachodnich przedmieściach, został oskarżony o podróżowanie w celu spotkania z dzieckiem w celach seksualnych, uwodzenie dziecka w celach seksualnych i  „niewłaściwą komunikację osoby dorosłej z dzieckiem”. 

Nakaz aresztowania wydano po tym, jak policja obejrzała nagranie na Snapchacie, które pokazuje Hylkę „zaangażowanego w niewłaściwą komunikację z osobą nieletnią”. Policja nie podała szczegółów dotyczących nagrania, ale opublikowano je w mediach. W nagraniu Hylka rozmawia w ogródku restauracji McDonald’s w Joliet z nastolatkiem, który w komunikacji z Hylką podawał się za 15-latka, a naprawdę miał 19 lat. Następnie, kiedy Hylka orientuje się, że jest to ustawione spotkanie – ucieka, cały czas nagrywany. 19-latek, członek grupy „Save Our Sibilings”, kontaktował się z Hylką niezależnie od władz i nie współpracował z organami ścigania, ale po opublikowaniu nagrania był jednak przesłuchiwany przez policję. 

Hylka był nauczycielem w St. Joseph Catholic School w Lockport, jak również w St. Paul the Apostle Catholic Church i Katedrze St. Raymond Nonnatus w Joliet, prowadzonych przez Diecezję Joliet, ale został zwolniony z pracy po tym, jak do diecezji dotarła informacja o toczącym się postępowaniu i zarzutach wobec mężczyzny. Hylka otrzymał zakaz pracy lub wolontariatu dla jakiejkolwiek szkoły diecezjalnej lub parafii. W oświadczeniu diecezja zachęciła osoby, które mają „podejrzenia co do wykorzystywania dzieci, aby powiadomiły lokalny organy ścigania i urzędników diecezjalnych”. Telewizja CBS2 ujawniła jednak, że wcześniej, w czerwcu 2020 roku Hylka pracował w Joliet Catholic Academy. Szkoła została poinformowana o podobnych, internetowych zarzutach wobec niego, które pojawiły się w sieci. Mężczyzna został zwolniony, a o sprawie powiadomiona została policja, która jednak nie była w stanie zebrać wystarczających do postawienia zarzutów dowodów. 

W poniedziałek 3 maja wieczorem w St. Joseph Catholic School w Lockport odbyło się spotkanie zarządu szkoły z dużą grupą oburzonych rodziców, którzy wezwali zarząd szkoły do dymisji, a od Diecezji Joliet wyjaśnień w związku z zatrudnieniem Hylki w placówce.

Adwokat Hylki poinformował, że odda się on w ręce policji, gdy tylko zostanie zwolniony ze szpitala, w którym jest leczony od soboty 1 maja. Adwokat nie powiedział, dlaczego Hylka trafił do szpitala.

(kk)

REKLAMA

2126392313 views

REKLAMA

REKLAMA

2126392330 views

REKLAMA

REKLAMA

2128188650 views

REKLAMA

2126392340 views

REKLAMA

2126392344 views

REKLAMA

2126392348 views