REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Jak oczyścić powietrze na peronach Union Station?

Jak oczyścić powietrze na peronach Union Station?

-

Metra odjeżdza z peronu na Union Station w śródmieściu Chicago fot.Gfoley4/Wikipedia
Metra odjeżdza z peronu na Union Station w śródmieściu Chicago fot.Gfoley4/Wikipedia

Podróżni korzystający z Union Station od lat narzekają na duszący dym na peronach, ale Agencja Ochrony Środowiska dopiero teraz potwierdziła, że jest szkodliwy dla płuc.

REKLAMA

Raport Agencji Ochrony Środowiska (Environmental Protection Agency, EPA) opublikowany w ubiegłym tygodniu stwierdza, że przeprowadzone latem tego roku testy potwierdziły, że stężenie sadzy na peronach Union Station jest znacznie wyższe niż na przyległych do dworca ulicach.

Z analiz wynika, że poziom sadzy wynoszący 43 mikrogramy na metr sześcienny powietrza wokół dworca podniósł się do 129 mikrogramów na peronie północnym. Jeszcze wyższy wskaźnik zatrucia powietrza zanotowano na peronie południowym – średnio 203 mikrogramy.

Najwyższe zanieczyszczenie w ciągu dnia – 299 mikrogramów –notowano ok. godz. 17, w godzinach szczytu i największego natężenia ruchu pociągów pasażerskich linii Metra.

– Jakość powietrza na peronach jest nieznośna. Dym z silników spalinowych lokomotyw i brak odpowiedniej wentylacji zmusza podróżnych do zatykania ust przy oddychaniu. Sytuacji tej trzeba jak najszybciej zaradzić – mówi Scott Fruin, badacz z University of Souther Califronia.

EPA rozważa sposoby przyjścia z pomocą w rozwiązaniu problemu oczyszczenia powietrza, którym oddycha ok. 130 tys. podróżnych korzystających każdego dnia z Union Station. –Współpracujemy z liniami kolejowymi Metra, Amtrak i właścicielami pobliskich nieruchomości, by zainstalować system wentylacyjny dworca i zredukować zanieczyszczenia do najniższego możliwie poziomu – wyjaśnia Susan Hedman, regionalny administrator EPA. (ak)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks