REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoJ. B. Pritzker i Darren Bailey zawalczą w listopadzie o urząd gubernatora...

J. B. Pritzker i Darren Bailey zawalczą w listopadzie o urząd gubernatora Illinois

-

Ubiegający się o reelekcję gubernator J. B. Pritzker z łatwością pokonał we wtorkowych prawyborach Demokratów Beverly Miles, zdobywając nominację Partii Demokratycznej na sprawowany urząd. W listopadzie zmierzy się ze zdobywcą nominacji Republikanów – Darrenem Baileyem. We wtorek, 28 czerwca, odbywały się w Illinois prawybory Republikanów, Demokratów i Libertarianów.

Po wynikach głosowania z większości obwodów wyborczych, Pritzker uzyskał 92% głosów, a jego kontrkandydatka Beverly Miles – 8%. Tym samym uzyskał nominację Partii Demokratycznej w listopadowych wyborach powszechnych.

REKLAMA

W rezultacie bilansu w większości obwodów wyborczych, Republikanin Darren Bailey zdobył 57% głosów, a jego kontrkandydaci – Jesse Sullivan – 16% – Richard Irvin – 15%. Pozostali republikańscy kandydaci uzyskali resztę głosów: Gary Rabine – 7%, Paul Schimpf – 4% i Max Solomon – 1%.

Zacięte zmagania toczyły się o nominację partyjną na urząd sekretarza stanu Illinois. Nominację Demokratów zdobył Alexi Giannoulias – z wynikiem 53% głosów, który pokonał Annę M. Valencię – 34%, Davida M. Moore’a – 9%, i Sidneya Moore’a – 4%. Nominację Republikanów uzyskał Dan Brady – 76% głosów, pokonując Johna C. Milhisera – 24%.

Aż 7 kandydatów walczyło o nominację Republikanów na urząd senatora USA – wśród nich było aż trzech polskiego pochodzenia. Matt Dubiel zdobył 13% głosów, Casey Kazimierz Chlebek – 11% głosów, Bobby Piton – 9%. Na prowadzeniu była Kathy Salvi- 30% głosów, za nią Peggy Hubbard – 25%. Na ostatnich miejscach uplasowali się: Anthony Williams – 7% i Jimmy Lee Tillman II – 5%. Zwycięzca tego wyścigu zmierzy się w listopadzie z senator Tammy Duckworth, która nie miała opozycji w prawyborach 28 czerwca.

W nowym 3. okręgu kongresowym nominację Demokratów zdobyła Delia Ramirez – 66%, która pokonała Gila Villegasa – 24%. Iymen Chehade uzyskał 7% i Juan Aguirre – 4%. Republikanin Justin Burau nie miał opozycji i z nim stanie w szranki Delia Ramirez w listopadzie.

W nowym 5. okręgu kongresowym nominację Republikanów zdobył o Tommy Hanson – 56%. Pokonał Małgorzatę McGonigal – 44%. Hanson stanie w listopadzie w szranki z demokratycznym kongresmenem Mike’em Quigleyem, który nie miał opozycji w prawyborach.

W nowym 6. okręgu kongresowym nominację Demokratów zdobył Sean Casten – 68%, pokonał Marie Newman – 29% i Charlesa Hughesa – 3%.

W nowym 15. okręgu kongresowym, który odwiedził były prezydent Donald Trump, wygrała popierana przez niego kongresmenka Mary Miller – 57% – zdobywając nominację Republikanów. Kongresmen Rodney Davis przegrał z wynikiem – 43%.

Nie było niespodzianek w prawyborach Demokratów na urzędy powiatowe w Cook County. Zwyciężyła przewodnicząca Rady Powiatu Cook Toni Preckwinkle, szeryf Tom Dart i asesor (szef urzędu wyceny nieruchomości) Fritz Kaegi.

Ciągle trwa liczenie głosów w wyścigu do Metropolitan Water Reclamation District – Wydziału Gospodarki Wodnej Metropolii Chicagowskiej. W ostatnich notowaniach polonijny kandydat Dan Pogorzelski był na drugim miejscu z 30% za Elizabeth Joyce – 37%.

We wtorek, 28 czerwca, przy bardzo niskiej frekwencji wyborców odbywały się w Illinois prawybory Republikanów, Demokratów i Libertarianów. Kandydaci zabiegali o nominacje swoich partii na urzędy stanowe, federalne, powiatowe i sędziowskie. Libertarianie wystawili pojedynczych kandydatów, bez opozycji, tylko na urzędy powiatowe.

Zwycięzcy wtorkowych prawyborów zmierzą się w wyborach powszechnych 8 listopada.

Do rezultatów najważniejszych wyścigów wtorkowych prawyborów powrócimy w wydaniu weekendowym.

(inf. wł.)

REKLAMA

2105249514 views

REKLAMA

2105249747 views

REKLAMA

2107046139 views

REKLAMA

2105249890 views

REKLAMA

2105249990 views

REKLAMA

2105250099 views