REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Indyk z salmonellą

Indyk z salmonellą

-

Konsumenci w całym kraju, w tym również w Chicago, powinni jak najszybciej wyrzucić z zamrażarek mielonego indyka firmy Jennie-O. Firma wycofuje ze sprzedaży prawie 91 tys. funtów tego mięsa w związku z przypadkami salmonelli.

Według amerykańskiego Departamentu Rolnictwa salmonella w ostatnim czasie przyczyniła się do 164 zachorowań i jednej ofiary śmiertelnej w 35 stanach. Władze badają, jakie inne produkty i jakich firm mogą być również skażone salmonellą.

REKLAMA

Do tej pory bakterię wykryto w jednofuntowych opakowaniach mielonego indyka firmy Jennie-O – w tym przyprawianego – wyprodukowanego z terminem ważności upływającym w październiku. Produkty trafiły do sklepów w całym kraju. Władze ostrzegają, że konsumenci mogą mieć je jeszcze w swoich zamrażarkach.

Infekcja salmonellą objawia się ostrymi bólami brzucha, nudnościami, wymiotami, biegunką i gorączką. Choroba nie wyleczona może mieć groźne powikłania zdrowotne. Jest szczególnie niebezpieczna dla małych dzieci, osób starszych oraz o osłabionym układzie odporności.

(jm, ao)

fot.Pixabay.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks