REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoIndiana znów na chicagowskiej liście kwarantanny

Indiana znów na chicagowskiej liście kwarantanny

-

Podróżujący z Indiany, którzy nie są zaszczepieni, od piątku po przybyciu do Chicago muszą poddać się kwarantannie lub uzyskać negatywny wynik testu na COVID-19. Wschodni sąsiad Illinois zaobserwował wzrost zachorowań. We wtorek 4 maja władze po raz kolejny zaktualizowały chicagowską listę kwarantanny.

Indiana jest jedynym stanem, dla którego zaostrzono restrykcje. Osiem stanów ze strefy pomarańczowej wróciło do bezpieczniejszej, żółtej strefy.

REKLAMA

Lokalizacje w strefie pomarańczowej to od piątku: terytorium Portoryko, a także stany: Kolorado, Delaware, Floryda, Indiana, Maine, Massachusetts, Michigan, Minnesota, New Hampshire, New Jersey, Nowy Jork, Karolina Północna, Dakota Północna, Oregon, Pensylwania, Rhode Island, Waszyngton i Wirginia Zachodnia.

Podróżujących ze stanów i terytoriów znajdujących się w strefie pomarańczowej po przyjeździe do Chicago obowiązuje 10-dniowa kwarantanna lub wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed podróżą test na obecność COVID-19 z negatywnym wynikiem. Oprócz tego – maski, dystansowanie i unikanie zgromadzeń.

W żółtej strefie od piątku jest Dystrykt Kolumbii oraz stany: Oklahoma, Missisipi, Nowy Meksyk, Arkansas, Luizjana, Nevada, Kansas, Wisconsin, Kalifornia, Wyoming, Missouri, Hawaii, Utah, Arizona, Teksas, Kentucky, Idaho, Montana, Alabama, Georgia, Tennessee, Dakota Południowa, Maryland, Nebraska, Ohio, South Carolina, Wirginia, Vermont, Alaska, Connecticut, Iowa.

Podróżujących z pozostałych stanów znajdujących się w strefie żółtej nie obowiązuje wymóg kwarantanny ani testu na koronawirusa. Podróżni muszą jednak stosować się do obowiązku noszenia masek, dystansowania społecznego oraz unikania zgromadzeń.

Spod dodatkowych restrykcji wyłączone są osoby w pełni zaszczepione (będące co najmniej dwa tygodnie po otrzymaniu ostatniej dawki szczepionki) i bez objawów COVID-19. Departament Zdrowia Publicznego Illinois przypomina, że nawet w pełni zaszczepione osoby powinny monitorować swoje zdrowie przez dwa tygodnie po podróży, a w razie wystąpienia symptomów związanych z COVID-19 poddać się samoizolacji do czasu badania lekarskiego lub testu. Muszą też kontynuować noszenie masek, dystansowanie społeczne, unikanie zgromadzeń i mycie rąk.

Osoby podróżujące z lokalizacji w strefie pomarańczowej, które nie przetestowały się przed opuszczeniem stanu, mogą przeprowadzić test po przyjeździe do Chicago na lotnisku lub w innych miejskich punktach testowania. Muszą jednak odizolować się do czasu uzyskania negatywnego wyniku.

Przepis wymagający samoizolacji po przyjeździe ze stanów, w których liczba zachorowań na koronawirusa na 100 tys. mieszkańców jest wyższa niż 15, wszedł w życie na początku lipca i będzie obowiązywał do odwołania. Choć niezastosowanie się do obowiązkowej kwarantanny po powrocie z podróży do stanów wskazanych przez miasto grozi grzywną od 100 do 500 dolarów za dzień (mandat nie może przekroczyć 7 tys. dol.), miasto nie ogłosiło nowych środków wdrażania przepisów na lotniskach ani na autostradach i liczy na edukowanie podróżnych oraz ich współpracę.

Uaktualniana co dwa tygodnie przez władze Chicago lista i mapa kwarantanny znajdują się w witrynie miasta: www.chicago.gov/city/en/sites/covid-19/home/emergency-travel-order.html.

Joanna Marszałek
[email protected]

REKLAMA

2123318651 views

REKLAMA

REKLAMA

2123318668 views

REKLAMA

REKLAMA

2125114988 views

REKLAMA

2123318678 views

REKLAMA

2123318684 views

REKLAMA

2123318688 views