REKLAMA

2130733349 views

REKLAMA

2130733348 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoIncydent na Lake Shore Drive. Dziadek dziecka nie strzelał

Incydent na Lake Shore Drive. Dziadek dziecka nie strzelał

-

Dziadek chłopca nie strzelał do drugiego kierowcy – mówią prokuratorzy w sądzie. W czwartek po południu przed sądem stanął 43-letni Jushawn Brown, oskarżony o posiadanie broni bez stosownego pozwolenia. Wcześniej pojawiły się oskarżenia o to, że strzelał w trakcie incydentu. Trwają poszukiwania kierowcy SUV-a, który podejrzewany jest o postrzelenie dziecka.

Dziadek dziecka zastrzelonego w wyniku szału na drodze nie strzelał do innego samochodu – powiedzieli przed sądem prokuratorzy w czasie czwartkowego przesłuchania.

REKLAMA

Policja i burmistrz Lori Lightfoot poinformowali opinię publiczną, że kierowcy dwóch samochodów strzelali do siebie, ale prokurator powiatu Cook zaprzeczył temu, mówiąc, że agresorem w tym przypadku była osoba jadąca SUV-em. Prokuratorzy uważają, że Brown nie oddał strzału podczas konfrontacji – zaprzeczając temu, co początkowo mówiła policja i urzędnicy miejscy.

Prokurator powiatu Cook Andrea Williams powiedziała, że Brown prowadził samochód. W pojeździe znajdowało się dziecko oraz dziewczyna Browna. SUV wjeżdżający na pas ruchu prawie uderzył w jego samochód. Brown zjechał na pobocze i krzyknął na kierowcę SUV-a – stwierdziła prokurator. Mężczyźni pokłócili się, a następnie kierowca SUV-a pokazał Brownowi broń i zapytał: „co chcesz z tym zrobić?”. Brown wyciągnął i umieścił na kolanach pistolet oraz kontynuował jazdę na północ na Lake Shore Drive, chcąc uciec od SUV-a. Kierowca SUV-a jechał jednak za Brownem i zaczął strzelać do jego samochodu, białego Lincolna.

Jedna z kul roztrzaskała tylną szybę i sięgnęła główki dziecka.

We wtorek policja poinformowała, że odnalazła łuski między 900 i 1100 South Lake Shore Drive w pobliżu Grant Park.

Williams powiedziała jednak w sądzie, że policja doszła do wniosku, że wszystkie łuski pochodzą z tej samej – nienależącej do Browna – broni. W zaktualizowanym w czwartek oświadczeniu policji nie znajduje się ani jedna wzmianka o tym, żeby Brown miał oddać strzały.

Po strzelaninie Brown zderzył się z innym pojazdem w pobliżu East Jackson Drive i Lake Shore Drive.

Policja, która przybyła do szpitala dziecięcego Lurie w związku ze zdarzeniem zabezpieczyła broń Browna. Mężczyzna nie posiada ważnej karty FOID ani licencji na noszenie broni. W jego kartotece odnaleziono dwa wyroki skazujące za wykroczenia, jeden z 2008, drugi z 2012 roku.

Obrońca publiczny powiatu Cook Melissa Delgado powiedziała w czasie przesłuchania przed sądem, że Brown w pełni współpracował z władzami i nie ma na swoim koncie żadnych przestępstw.

Sędzia Charles Beach w odpowiedzi na emocje Browna podczas przesłuchania i po wysłuchaniu argumentów stron wyznaczył kaucję w wysokości 5 tys. dolarów. „Nie ma żadnych dowodów na to, że Brown wycelował broń w drugą osobę lub podżegał do jakiegokolwiek czynu ze strony drugiej osoby” – powiedział Beach.

Do czwartku wieczorem policja nie ujawniła żadnego opisu pojazdu, z którego strzelano do Browna i jego rodziny, poza tym, że był to SUV. Incydent pozostaje przedmiotem śledztwa.
Stan dziecka w czwartek wieczorem był nadal krytyczny, choć opiekujący się nim lekarze poinformowali, że widoczna jest niewielka poprawa.

(kk)

REKLAMA

2126396526 views

REKLAMA

REKLAMA

2126396543 views

REKLAMA

REKLAMA

2128192863 views

REKLAMA

2126396553 views

REKLAMA

2126396557 views

REKLAMA

2126396561 views