REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoInauguracja sezonu futbolowego w Chicago w cieniu 9/11

Inauguracja sezonu futbolowego w Chicago w cieniu 9/11

-

Jeszcze kilka miesięcy w USA istniało poważne ryzyko, że sezon ligi NFL, czyli futbolu amerykańskiego, jest zagrożony. Lockout, czyli czasowe zawieszenie funkcjonowania ligi spowodował pewne komplikacje podczas obozόw przygotowawczych. Porozumienie między pracodawcami, czyli właścicielami klubόw, a związkiem zawodowym sportowcόw udało się jednak osiągnąć na tyle wcześnie, że rozgrywki mogły wystartować bez opόźnienia, w Chicago i większości innych miast dokładnie w rocznicę zamachόw na Nowy Jork i Waszyngton.

fot. AP /  Soldier Field w Chicago

REKLAMA

Amerykanie podczas imprez sportowych bardzo chętnie okazują swόj patriotyzm. Stąd ceremonie jakie odbywały się na wszystkich stadionach powodowały, że ciarki przechodziły po plecach i łzy cisnęły się do oczu. Tuż przed meczem Chicago Bears z Atlantą Falcons, na całej długości i szerokości boiska rozciągnięto olbrzymią flagę amerykańską. Chwilę pόźniej, gdy hymn zaśpiewał znany z wykonywania go przed meczami Chicago Blackhawks, Jim Cornelison publiczność zareagowała dokładnie w taki sam sposόb jak reaguje w United Center, powodując że urządzenia do pomiaru dźwięku zarejestrowały rekordowe wskazania.

– To niesamowite, ten gość z Blackhawks jest nieprawdopodobny, jak zaśpiewał hymn – ciarki przeszły mnie po plecach – powiedział po meczu kapitan defensywy Brian Urlacher. A inny z liderόw tej formacji, Julius Peppers dodał: – Na pewno dodatkowo nas to zmobilizowało.

fot. AP / Z piłką jeden z bohaterόw meczu, Matt Forte

Bears zagrali świetne spotkanie w każdej formacji. Rozbili faworyzowaną Atlantę Falcons 30:12, dominując w każdym elemencie gry. Jay Cutler podawał na 312 jardόw, dwukrotnie po jego podaniu zawodnicy Bears zdobywali przyłożenia. Matt Forte rozegrał doskonałe zawody; aż 90 jardόw z gry w powietrzu i przyłożenie oraz 68 jardόw po ziemi. Fenomenalnie spisywała się defensywa. Brian Urlacher zaliczył przechwyt, oraz przyłożenie po tym jak Julius Peppers wytrącił piłkę z rąk rozgrywającego Falcons, Matta Ryana. „Potwory Środkowego Zachodu” (Monsters of the Midway), jak nazywana jest obrona Bears zostały wybudzone.

Przed drużyną chicagowską jednak zadania coraz trudniejsze. Najpierw, za tydzień, spotkanie w Nowym Orleanie z tamtejszymi Saints. Pόźniej, za dwa tygodnie, u siebie z aktualnymi mistrzami, Green Bay Packers, z ktόrymi przegrali ostatni mecz ubiegłego sezonu. Tamto spotkanie decydowało, ktόry zespόł zagra o Super Bowl. Rana jest świeża i wciąż boli…

DaB

1 KOMENTARZ

REKLAMA

2107726090 views

REKLAMA

REKLAMA

2107726322 views

REKLAMA

2109522713 views

REKLAMA

2107726463 views

REKLAMA

2107726562 views

REKLAMA

2107726670 views