REKLAMA

2126962851 views

REKLAMA

2126962849 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoImigranci szykują się na doroczny marsz

Imigranci szykują się na doroczny marsz

-

W niedziele 1 maja w wielu miastach na terenie Stanów Zjednoczonych po raz kolejny odbędzie się marsz imigrantów. W czasie wieców, które organizowane są od pięciu lat, imigranci domagają się przeprowadzenie kompleksowej reformy imigracyjnej i poszanowania ich praw.

fot. Marsze imigrantów organizowane są od pięciu lat

W tym roku, w kontekście wielu antyimigracyjnych legislacji, marsz jest także wyrazem protestu przeciwko kryminalizacji imigrantów i czynieniu z nich kozłów ofiarnych odpowiedzialnych za obecna sytuacje ekonomiczna kraju.

REKLAMA

“Maszerujemy, ponieważ antyimigracyjne prawa stwarzają sytuacje, w której ciężko pracujący imigranci są traktowani jak niewolnicy, są oszukiwani i wykorzystywani” – czytamy na stronie Inicjatywy Polonijnej, której przedstawiciele co roku uczestniczą w marszach imigrantów. “Maszerujemy, ponieważ wierzymy, że tak długo jak choć jedna osoba może być deportowana, wszyscy pozostali mogą być wykorzystywani” – piszą członkowie Inicjatywy.

Uczestnicy tegorocznego wiecu maszerować będą z konkretnymi postulatami na ustach. Domagają się natychmiastowego wprowadzenia moratorium na deportacje; legalizacji pobytu dla wszystkich nieudokumentowanych; zaprzestania tworzenia antyimigracyjnego prawa, które kryminalizuje imigrantów; uczciwego prawa do pracy i zatrudnienia dla wszystkich; finansowania służby zdrowia, edukacji i tworzenia nowych miejsc pracy, a nie wojen i deportacji!

W Chicago marsz rozpocznie się o godzinie 15.00 w Union Park (na rogu Lake St i Ashland Ave.) i wyruszy w kierunku Plaza Tenochtitlan w Pilsen (skrzyżowanie ulic 18-th St , Blue Island i S. Loomis), gdzie o godzinie 16.00 odbędzie się wiec.

Od godziny 14.00 członkowie Inicjatywy Polonijnej będą się zbierać w parku aby wziąć udział w marszu. Przedstawiciele organizacji zapraszają wszystkich chętnych to przyłączenia się do wiecu i zademonstrowania swojej solidarności z wszystkimi innymi grupami etnicznymi.

Źródło: inf. wł., Inicjatywa Polonijna

5 KOMENTARZE

 1. WSZYSTKIM UCZESTNIKOM “PIELGRZYMEK” IMIGRACYJNYM ZYCZE SZYBKIEJ DEPORTACJI !!!!!
  swiry niech sie lecza u siebie w kraju,a nie jakies pochody urzadzac.
  za lamanie prawa w nagrode staly pobyt ??????
  to jakby pedofilowi, kazac za kare pracowac w przedszkolu!

 2. Na pods. http://cryptogon.com/?p=21864
  Wczoraj minął termin wykonania zamówienia złożonego przez amerykański rząd na 350,934 instrukcji dla „narodowych internowanych” (national detainee). W ujawnionym na stronie cryptogon.com dokumencie, nie podano szczegółów co do treści dokumentu, jednakże samo sformułowanie zamówienia daje wiele do myślenia.
  Na druk instrukcji ogłoszono przetarg (http://cryptogon.com/docs/735412.pdf). Instrukcja ma być w dwóch językach – angielskim i hiszpańskim, składa się z 24 stron tekstu. Najciekawszy jednak jest fragment dotyczący terminu zamówienia „This is a time-critical order (…) No automatic extensions of schedules will be made. All interested contractors must commit to the original schedule” – czyli, że termin druku 29 kwietnia 2011 jest krytyczny i pod żadnym względem nie może być przekroczony.
  Wydanie instrukcji dla internowanych nie musi oznaczać rychłego wprowadzenia stanu wyjątkowego. Podobne instrukcje wydawano wcześniej – dla osób próbujących nielegalnie przekroczyć granicę USA lub czekających na zatwierdzenie zgody na pobyt w USA przez Urząd Imigracyjny. Tu jest link do poprzedniej instrukcji z 2007 roku: http://www.scribd.com/doc/22092329/ICE-National-Detainee-Handbook-2007 Dziwny jest jednak dokładny termin, na który instrukcje mają być gotowy, zbiega się on z przewidywanymi ćwiczeniami stanu wyjątkowego w tzw. New Madrid Zone, do których jak twierdzą mieszkańcy tych stanów, jest już wszystko przygotowane.

REKLAMA

2121014387 views

REKLAMA

REKLAMA

2121014415 views

REKLAMA

REKLAMA

2122810737 views

REKLAMA

2121014428 views

REKLAMA

2121014438 views

REKLAMA

2121014442 views