REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Illinois skutecznie walczy z COVID-19

Illinois skutecznie walczy z COVID-19

-

Illinois jest na dobrej drodze do wejścia w trzecią fazę planu powrotu do normalności. Środowe, wysokie statystyki zachorowań i zgonów miały swoje uzasadnienie w większej liczbie przeprowadzonych testów na COVID-19. W skali tygodnia zanotowano dalszy spadek wskaźników zachorowalności.

Na codziennej konferencji prasowej J.B. Pritzkera podano najnowsze statystyki dotyczące COVID-19 uzyskane przez Stanowy Departament Zdrowia Publicznego (Illinois Department of Public Health, IDPH).

REKLAMA

W środę w Illinois odnotowano 1111 nowych przypadków koronawirusa, z czego 160 śmiertelnych. Dobowa zwyżka spowodowana była tym, że w świąteczny weekend Memorial Day nie pracowało wielu członków personelu stanowych laboratoriów diagnostycznych.

Bilans zachorowań na COVID-19 wynosił w środę od początku pandemii – 114 306 przypadków, w tym 5083 zgonów, w 100 powiatach w Illinois (na wszystkich 102). Wiek zakażonych wahał się od poniżej roku życia do powyżej stu lat. Do środy, przez ostatnią dobę laboratoria przebadały 17 179 próbek, a całkowita liczba przeprowadzonych testów wynosiła of 803 973.

Wskaźnik zachorowalności w całym stanie w skali tygodnia wynosił 8.6% – najniższą wartość od chwili rozpoczęcia pomiarów. Jak stwierdził gubernator J.B. Pritzker Illinois jest na dobrej drodze do wejścia w trzecią fazę planu powrotu normalności, co przewidziane jest dla całego stanu – za wyjątkiem Chicago – na piątek 29 maja.

IDPH przypomina, że wszelkie informacje dotyczące COVID-19 w Illinois są dostępne na stronie: https://www.dph.illinois.gov/. Z pytaniami można dzwonić pod numer gorącej linii: 1-800-889-3931 lub można wysłać e-mail: dph.sick@illinois.gov.

(ao)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks