REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Illinois rozpoczyna udostępnianie danych o ogniskach COVID-19 w szkołach

Illinois rozpoczyna udostępnianie danych o ogniskach COVID-19 w szkołach

-

Departament Zdrowia Publicznego Illinois (IDPH) udostępnia dane na temat ognisk koronawirusa w szkołach.

Nowe dane, które mają być aktualizowane, dostępne są na stronie departamentu od piątku, 6 listopada. Dotąd departament informował zbiorczo o liczbie przypadków koronawirusa u osób poniżej 20 lat. Obecnie dane dotyczące dzieci w wieku szkolnym podzielone są na przedziały: 5-11 lat, 12-17 lat oraz 18-22 lat. Nie wszystkie przypadki choroby dzieci związane są z ogniskiem w szkole.

Departament zastrzega, że informacje o ognisku choroby będą upubliczniane dopiero wtedy, kiedy dochodzenie będzie postrzegane jako zakończone. Informacje o ogniskach pochodzą z lokalnych jednostek zajmujących się zdrowiem publicznym.

Ogniskiem wg IDPH jest takie występowanie choroby, które obejmuje 5 i więcej przypadków zachorowań, które mogły znajdować się w jednym miejscu, ale pochodzą z różnych gospodarstw domowych. Jako przypadki szkolne raportowane są również zachorowania uczestników zajęć szkolnych przed nimi i po nich. Ogniska nie obejmują przypadków zachorowania u np. członka gospodarstwa domowego, który nie przebywał na terenie szkoły – informuje departament na stronie internetowej.

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Powrót Boeinga 737 MAX

Pamiętny dzień z prezydentem

Chichot norek

Nowojorski kult

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks